League of Legends FPS sorunu

orcnnylmzz

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ani FPS sorunları yaşıyorum. Bazen sanki titreyerek ilerliyor, FPS sürekli değişken, özellikle takım savaşlarında FPS düşüşleri çok oluyor. Sıcaklık da biraz yüksek 80 üzerine çıkıyor bu yüzden olabilir. Sonsuz uçurumda 1 vs 1 yapınca FPS'de sorun olmuyor. Sadece sihirdar vadisinde böyle bir durum var. Termal macun yenilendi, bakım yapıldı, ekran kartım güncel, driverların hepsi güncel, özellik bu FPS düşüşleri Online oyunlarda daha fazla oluyor, oyunu harici ekran kartına tanıttım hala aynı, yüksek performans güç seçeneklerinde yardımlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim şimdiden.
Sistem özelliklerim;
İşlemci: AMD A9 9420 3.00 GHz 3,50 GHz kadar çıkıyor çift çekirdek.
Ekran kartı: AMD Radeon R5 Graphics, AMD Radeon R5 M330 2 GB paylaşımsız.
Harddisk: 1 TB 5400 RPM.
RAM: 8 GB.
İşletim sistemi: Windows 10 1909.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, ani FPS sorunları yaşıyorum. Bazen sanki titreyerek ilerliyor, FPS sürekli değişken, özellikle takım savaşlarında FPS düşüşleri çok oluyor. Sıcaklık da biraz yüksek 80 üzerine çıkıyor bu yüzden olabilir. Sonsuz uçurumda 1 vs 1 yapınca FPS'de sorun olmuyor. Sadece sihirdar vadisinde böyle bir durum var. Termal macun yenilendi, bakım yapıldı, ekran kartım güncel, driverların hepsi güncel, özellik bu FPS düşüşleri Online oyunlarda daha fazla oluyor, oyunu harici ekran kartına tanıttım hala aynı, yüksek performans güç seçeneklerinde yardımlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim şimdiden.
Sistem özelliklerim;
İşlemci: AMD A9 9420 3.00 GHz 3,50 GHz kadar çıkıyor çift çekirdek.
Ekran kartı: AMD Radeon R5 Graphics, AMD Radeon R5 M330 2 GB paylaşımsız.
Harddisk: 1 TB 5400 RPM.
RAM: 8 GB.
İşletim sistemi: Windows 10 1909.
BIOS ayarlarından fan gücünü full konuma getir. Harddisk içinde en az 50-100 GB boş alan olsun. Evdeki saç kurutma makinesini de al eline kasayı balkona çıkar bir güzel tozunu al. Onun dışında arkada açık uygulama bırakmamaya çalış. Görev yöneticisi-Performans-Kaynak İzleyici adımlarını uygulayarak işlemci ve ekran kartını neyin sömürdüğünü öğren ve o uygulamalardaki sorunu çöz. Yüksek ihtimalle düzelir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı