League of Legends görüntü ayarları sorunu

Yer
www.technopat.net&&profile[location]&profile[web..
Görüntü kalitesini 1366x768 kullanıyorum. Karakterler, çevre ve efektler çok yüksek (en yüksek) ayarda ve karakter anahatları açık, gölgeler kapalı; FPS 80 ile sınırlandırılmış oynuyorum. Gölgeleri düşük bile açsam FPS 60, çok yüksek yaparsam 30-40 civarına düşüyor. Gölgelerin bu kadar kastırmasındaki mantık nedir?

Oyun MOBA ve kuş bakışı şeklinde oynuyorsun. Gölgelendirme aktif olduğunda gölgelendirecek birçok cisim oluyor. Minyonlar duvarlar vs.
Sistem bileşenlerini yazarmısın.

Gölge ayarı en boş ayardır. Karakterin arkasındaki gölge dandik olsa ne olacak kenar yumuşatmalı birebir gölge olsa ne olacak? Kim takar gölgeyi tüm oyunlarda en düşüğe alırım. Doku, çevre AA fullerim. Lakin bu LOL denen illeti 4K da da oynasan dahi, eğlenebilir misin acaba TR serverinde?

Gölge ayarı en boş ayardır. Karakterin arkasındaki gölge dandik olsa ne olacak kenar yumuşatmalı birebir gölge olsa ne olacak? Kim takar gölgeyi tüm oyunlarda en düşüğe alırım. Doku, çevre AA fullerim. Lakin bu LOL denen illeti 4K da da oynasan dahi, eğlenebilir misin acaba TR serverinde?
Lol'den bıkmış adam yine mi sen ahaha :D

Hem Türkiye hem de başka sunucularda oynadım ancak 78 ping ile 27 ping arasında çok fark oluyor. Uzun süre görüntü kalitesinin her şeyini en düşükte oynadım ve bildiğin dümdüz kalitesiz oynuyormuşum, zehri aldım hoşuma gitmeye başladı :D Gölgeler başta çok etkili gibi gözüküyor. Ancak çok fazla gölge efekti de yok, neden kastığını çözemedim. Sadece karakterlerde görebildim gölgeyi.

@Google Tracker (firebase) Karakter ana hatları diye de bir ayar var. Çöp ayar. Onu da kapatabilirsin bir dene.

Bir de eğer kasıyorsa istemcideyken en sağ üstten ayarlardan tasarruf modunu, bir de onun bir altındaki kutucuğu da işaretle ikisini aç oyunun kasmaz.

@starkia Eğer bir oyun eğlendirmiyor, canını sıkıyorsa oynamaya ne hacet? Çok alternatif var iken.

Yeni konular

Geri
Yukarı