League of Legends Item Bilgisi

ahmet2145

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben LoL'e başlıyacam aslında biraz başladım fakat hangi şampiyona hangi itemi kasacağımı bilmiyorum.
Örneğin zırh kasana ne kasılmalı bununla ilgili bilgi verebilir misiniz? Lütfen LoL'e sen başlama demeyin :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk tavsiyem önerilen itemler ile başlaman olur. Daha sonra item tercihini şuna göre yaparsın koridor aşamasın da karşın da ki şampiyona ve o şampiyonun cıktıgı itemlere göre yaparsın ve son olarak karşı takım da ki bütün şampiyonlara ve o şampiyonların aldıgı itemlere bakıp o itemleri ct licek itemler alırsın bu şekil de yaparsan gayet iyi olur.

Oyuna yeni başlıyorsan blitz diye bir program var. Onu indir oyun içinde gösteriyor hangi itemleri çıkman gerektiğini. Oyunu öğrenmeye başladıktan sonra kendin karar vereceksin zaten oyunun gidişatına göre ne kasılacağını. Ancak başlangıç ve öğrenmek için kullanmanı tavsiye ederim.

Probuilds.net - League of Legends Champion Pro Builds and Guides buradan profesyonel oyuncuların hangi şampiyona hangi item dizilimleri yaptıklarını şampiyonu aratarak bakabilirsin. Ama ezber item dizilimi yapmanı tavsiye etmem. Çoğu şampiyonun mutlaka alması gereken sabit bazı itemleri vardır ama onların haricinde itemlerini rakibine göre dizersin.

Öncelikli olarak şampiyonların hangisinin yetenek gücü hangisinin saldırı gücü vurduğunu ezberle. Bunları ezberledikten sonra karşında saldırı gücü vuran bir karakter varsa zırh eşyaları, yetenek gücü karakter varsa büyü direnci eşyaları, can, büyü direnci ve zırh kasmış biri varsa zırh deşme, zırh delme ve büyü nüfuzu itemleri gibi eşyaları tercih etmen kolaylaşır. Ama bu itemleri alırkende kendi karakterinin ne olduğunu bilmende gerekir, Kullandığın karakter dövüşcü mü, tank mı, büyücü mü, destek mi, nişancı mı, suikastçi mi bunu da bilmelisin. Büyücü bir karaktere saldırı gücü eşyası alamazsın gibi gibi. Daha doğrusu büyücü bir karaktere saldırı gücü eşyası alabilirsin ama efektif olmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı