League of Legends, Item Seçimi

Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler arkadaşlar. League Of Legends'a başlayalı 1 hafta oldu. Çat pat bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Anlamadığım daha doğrusu yapamadığım bir şeyler var. İlk olarak seçtiğim herhangi bir şampiyonun Item'lerini rastgele seçiyorum. Bu Item'leri neye göre almalıyız ? İkinci sorum ise daha hızlı para gelmesi için neler yapılabilir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Item seçimini kullandığın şampiyona göre yapmalısın her Item, her şampiyon için kullanılmadığı gibi, kullandığın Itemi her oyunda kullanmazsın. Genelde Item'lerini karekterinin özellikleri ve rakip oyuncuların aldığı Item'lere göre dizersin.

Oyuna yeni başladığın için çok karıştırmaya gerek yok şampiyonunun adıyla beraber Google'a örnek veriyorum ''Darius Build'' yazarsan geniş bilgilere ulaşırsın okuyarak bilgi edinirsin eğer ingilizcen iyi ise yabancı sitelerden bilgi almanı öneririm.

Birde karakterini söylersen bende yardımcı olabilirim. Para kasmaya gelince minyon kesmelisin en başta daha sonra ölmeden rakibi öldürmek en kolay para kasma yoludur veya oyun ilerleyince ard arda 2-3 kişi öldüren birini kesersen ekstra 500 altın verir. Item'leri tek seferde değil geliştirerek almayı unutma.

LoLPro, Mobafire gibi siteleri kullan ayrıca oyun basit olarak AP ve AD diye ayrılır karakterler. AP dediğimiz şey, büyü gücü, ad saldırı gücü. Örneğin, AD olan bir şampiyona aşırı büyük sopa alırsan boşuna para harcamış olursun.

İtem seçimini Aldığın Hero'lara göre yapabilirsin. Örnek verecek olursak, Garen Hero'suna HP yani can veren Item'ler Yada Armor Yani defans veren Item'ler alırsan güçlü olabilirsin. Master Yi ye ise atak hızı ve atak Damage, kritik gibi Item'ler dizersen daha güçlü olacağını göreceksin. Hızlı paraya gelince, Bazı Item'ler var, 5 saniyede 10 Gold. Ama en iyi para kasma yolu Farm yapmak. Yani Minion'ları öldürmek son vuruş yaparak para kasabilirsin.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı