League Of Legends Eşya Rehberi (Her Yönüyle)

zignarutsilver

Hectopat
Katılım
18 Nisan 2013
Mesajlar
1
Beğeniler
0
Merhaba League of Legends oyuncuları,

Özellikle yeni başlayan veya bilmediği bir alanda oynamak isteyen arkadaşlar için hazırladığım bu rehber eşyaların belli başlı özellikleri ve neden tercih edilip, neden tercih edilmemesi gerektiği gibi yararlı ve pratik bilgileri içermekte. İlk rehberim olduğu için çeşitli eksiklerim ve yanlışlarım olabilirim. Şimdiden özür diliyorum. Umarım faydalanma şansı bulursunuz.

Rehberime ilk olarak Saldırı Gücü Eşyaları ile başlıyorum.

SALDIRI GÜCÜ EŞYALARI


A.M.K Kılıcı


+45 Saldırı Gücü
Bedel: 1550

Bir çok saldırı gücü taşıyıcısı için temel eşyalardan birisi alındığı takdirde Ebedi Kılıç, Kanasusamış, Cıva Yağatan, Kanlı Kılıç ve Entropi'ye gidilebilir.

Atma'nın Mızrağı

+45 Zırh +%15 Kritik Vuruş İhtimali ÖZEL Pasif: Azami Can değerinin %1,5'ine eşdeğer Saldırı Gücü kazandırır.
Bedel: 2300 (Tek başına 780)

Bir adet Zincir Zırh ve Hırs Kılıcı'na ihtiyaç duyar. Karşı takımdaki saldırı gücü yüksek ise özellikle Master Yi (Saldırı Gücü) gibi çabuk ölebilecek şampiyonlara alınabilir. Karşı tarafta yetenek gücü şampiyonları fazlaysa verimi düşecektir.

Avcı Palası



ÖZEL Pasif - Kasap: Canavarlara verilen hasar %10 artar.
ÖZEL Pasif - Parçala: Normal saldırılar isabet ettiğinde canavarlara ilave 10 gerçek hasar verir.
Bedel: 300

Ormancı oynayacak arkdaşların alması gereken temel silahtır. Madred'in Pençeleri ve Tin Taşı'na tamamlanabilir.

Ağırkan


+200 Can
+20 Saldırı Gücü

ÖZEL Pasif - Buzul: Yakın dövüş normal saldırıları isabet halinde %25 ihtimalle hedefinin Hareket Hızını 2 saniyeliğine azaltır (yakın dövüş saldırıları için %30, menzilli saldırılar için %20 yavaşlatma).

Hafif tanky saldırı gücü şampiyonları için önemli bir eşya. Yapımında Yakut Kristal ve Uzun Kılıç gerekli. Devamında Donmuş Balyoz, Entropi ve Üçlü Kuvvet'e gidebiliyoruz. Çok kullanışlı bir eşya. Ancak uzak menzilli bir şampiyonunuz varsa hiç bir işinize yaramayacaktır.

Bilgewater Palası


+25 Saldırı Gücü
%+12 Can Çalma

ÖZEL Aktif: 100 büyü hasarı verir ve hedef şampiyonun Hareket Hızını 2 saniyeliğine %25 azaltır (90 saniye bekleme süresi).
Bedel: 1925 (Tek başına 250)

Takip edip can çalmaya dayalı bir oyun tarzınız varsa bu item biçilmiş kaftan. Yapımında Kazma ve Vampirik Asa kullanılıyor. Devamında ise Mahvolmuş Kralın Kılıcı'na ve Hextech Silahkılıç'a gidebiliyorsunuz. Aktif olarak kullanıldığında da karşıdaki şampiyonu yavaşlatma ve ona hasar verme olanağınız var. Kullanışlı bir eşya. Özellikle Warwick gibi kovalamaya dayalı şampiyonlara tavsiye ederim.

Büyük Kertenkele'nin Ruhu


+50 Saldırı Hasarı
Bekleme Süresinde %10 Azalma
5 saniyede +14 Can Yenilenmesi
5 Saniyede +7 Mana Yenilenmesi

ÖZEL Pasif - Kasap: Canavarlara verilen hasar %25 artar.
ÖZEL Pasif: Normal saldırılar ve zamanla hasar vermeyen büyüler, isabet halinde 3 saniye boyunca 6-40 (seviyeye göre değişen) gerçek hasar verir.
Bedel: 2400 (Tek Başına 725)

Yapımında Tin Taşı ve Kazma kullanılıyor. Özellikle saldırı gücü kullanan ormancılar için çok önemli bir eşya. Mana ve can yenilemesi ormanda dolaşmayı oldukça rahatlatıyor ve güçlü bir saldırı hasarı ekliyor. Üzerine eklediği bekleme süresinde azalma da çok işe yarar cinsten.

Celladın Çağrısı

+25 Saldırı Gücü
+%20 Kritik Vuruş İhtimali

ÖZEL Pasif: Normal saldırılar isabet ettiğinde rakip şampiyonlarda 1,5 saniyeliğine Ağır Yara açar.
Bedel: 1900 (Tek başına 700)

Yapımında Hırs Kılıcı ve Uzun Kılıç kullanılıyor. Eğer kullandığınız saldırı gücü şampiyonu kritik hasara ihtiyaç duyuyorsa bu eşyayı almanızı öneririm. Özellikle Garen gibi şampiyonlarda daha çok saldırıya gideceksek oldukça işe yarar bir eşya. Para yapmak için aldığınız Hırs Kılıcı'nı tamamlamak için oldukça uygun bir eşya. Ancak zaten kritik vuruşu artıran başka bir eşyanız varsa tavsiye etmiyorum.

Cıva Yatağan


+60 Saldırı Gücü
+45 Büyü Direnci

ÖZEL Aktif - Cıva: Şampiyonunun üzerindeki tüm zayıflatma etkilerini kaldırır ve Yakın Dövüşen bir karakterse, 1 saniyeliğine +%50 Hareket Hızı verir (90 saniye bekleme süresi).
Bedel: 3810 (Tek başına 600)

Yapımı için Civalı Kuşak ve A.M.K Kılıcı istiyor. Oldukça pahalı bir eşya. Eğer karşınızda yüksek miktarda yetenek gücü şampiyonu varsa bu eşyaya gitmenizi öneririm. Özellikle aktif olarak üzerinizdeki zayıflatma etkilerini kaldırması önemli bir unsur. Bunun üzerine yakın dövüş karakteriyseniz hareket hızınızı artırması da kaçarken veya kovalarken oldukça işinize yarayacaktır. Ama dediğim gibi oldukça pahalı bir eşya büyü direncine ihtiyacınız yoksa buna gitmenizi tavsiye etmiyorum.

Dayanıklılık Karışımı


Kullanmak için Tıkla: seviyeye bağlı olarak +120-235 Can ve 3 dakikalığına +15 Saldırı Gücü sağlar.Bedel: 250

Bu iksirimiz hem canımızı dolduruyor hem de fazladan saldırı gücü veriyor. Önemli bir oyunda oynuyorsanız, özellikle saldırı gücü taşıyıcılarına karşısındaki saldırı gücü taşıyıcısına üstünlük kurabilmesinde yardımcı olur.

Donmuş Balyoz


+700 Can
+30 Saldırı Gücü

ÖZEL Pasif - Buzul: Normal saldırılar isabet ettiğinde hedefin Hareket Hızını 1,5 saniyeliğine azaltır (yakın dövüş saldırıları için %40 yavaşlatma, menzilli saldırılar için %30 yavaşlatma).
Bedel: 3300 (Tek başına: 835)

Yapımı için Ağırkan ve Dev Kemeri'ne ihtiyaç duyuyor. Tanky saldırı gücü şampiyonları için önemli bir eşya. Hem yüksek can hem saldırı gücü veriyor hem de pasif olarak yavaşlatma sağlıyor. Oldukça kullanışlı bir eşya.

Doran'ın Kılıcı


+80 Can
+10 Saldırı Gücü

Pasif: Normal saldırılar isabet ettiğinde 5 can yeniler.
Bedel: 475

Saldırı gücü taşıyıcıları için iyi bir başlangıç eşyası. Erken saldırı gücüyle başlamak istiyorsanız ve çabuk ölmeyeyim de diyorsanız bu eşya oldukça kullanışlı.

Ebedi Kılıç


+70 Saldırı Gücü
+%25 Kritik Vuruş İhtimali

ÖZEL Pasif:Kritik vuruşlar artık %200 yerine %250 hasar verir.
Bedel: 3800 (Tek başına: 645)

Saldırı gücü taşıyıcıları ve saldırı gücü şampiyonları için mükemmel bir eşya. Hem yüksek saldırı gücü, hem de yüksek kritik vuruş ihtimali veriyor. Üstüne üstlük ktirik vuruş hasarını da artırıyor. Eğer çok yüksek hasar vermek istiyorsanız bu eşya kaçınılmaz olacaktır.

Entropi (Sihirdar Vadisi'nde bulunmaz.)


+275 Can
+70 Saldırı Gücü

ÖZEL Pasif - Buzul: Normal saldırılar %25 ihtimalle hedefinin Hareket Hızını 2,5 saniyeliğine %30 azaltır.
ÖZEL Aktif: Sonraki 5 saniye boyunca normal saldırılar hedefin Hareket Hızını %30 azaltır ve 2,5 saniye boyunca 80 gerçek hasar verir (bekleme süresi 60 saniye).
Bedel: 3615 (Tek başına 600)

Gizem Kılıcı


+10 Saldırı Gücü

ÖZEL Pasif: Yük başına +5 Saldırı Gücü verir. Katletme başına 2, asist başına 1 yük verir (azami 20 yük). Ölüm halinde yüklerin üçte biri kaybolur. 20 yüke ulaşıldığında, +%15 Hareket Hızı verir.
Bedel: 1200 (Tek başına 800)

Yapmında Uzun Kılıç'a ihtiyaç duyar. Eğer oyuna domine etme potansiyeliniz yüksekse ve ölmüyorsanız bu eşya size çok yüksek saldırı gücü verebilir. Başkasını öldürdükçe saldırı gücünüz artar en fazla 100 saldırı gücü ekleme potansiyeli vardır. (20/20 dolmuşsa) Ancak genellikle öldüğünüz bir oyunsa tamamen boşa para harcamış olursunuz.

Grez'in Hayalet Feneri (Sihirdar Vadisi'nde yer almaz)


+20 Saldırı Gücü
+20 Zırh
+%12 Can Çalma

ÖZEL Pasif: Minyonlara ve canavarlara karşı yapılan normal saldırılar %20 ihtimalle ek 200 büyü hasarı verir.
ÖZEL Aktif: Görünmezliği tespit eden bir sis, hedef bölgede 10 saniyeliğine görüş sağlayarak, içine giren rakip şampiyonları 6 saniyeliğine açığa çıkarır (bekleme süresi 60 saniye).
Bedel: 1250 (Tek başına 150)

Guinsoo'nun Hiddeti


+30 Saldırı Gücü
+40 Yetenek Gücü

Pasif: Normal saldırılar veya yapılan büyüler 8 saniyeliğine +%4 Saldırı Hızı ve +4 Yetenek Gücü verir (8 defaya kadar birikir).
ÖZEL Pasif: Can değerinin %50'nin altına düşmesi, çatışmadan çıkana kadar +%20 Saldırı Hızı, +%10 Can Çalma ve +%10 Can Emme verir (bekleme süresi 30 saniye).
Bedel: 2600 (Tek başına 865)

Yapımında İnfilak Değneği ve Kazma gerekir. Oldukça kullanışlı bir hibrit eşyasıdır. Eğer saldırı gücü ve yetenek gücü birlikte gidiyorsanız bu eşyayı değerlendirebilirsiniz.

Hextech Silahkılıç


+45 Saldırı Gücü
+65 Yetenek Gücü
+%12 Can Çalma

ÖZEL Pasif:+%20 Can Emme
ÖZEL Pasif: Normal saldırılar ve şampiyonlara yapılan tek hedefli büyüler, bu eşyanın bekleme süresini 3 saniye azaltır.
ÖZEL Aktif: 150 (+%40 Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve hedef şampiyonun Hareket Hızını 2 saniyeliğine %40 azaltır (60 saniye bekleme süresi).

(Can Emme: Yetenekler, verdikleri hasarın belli bir yüzdesi kadar iyileştirir. Etki Alanına sahip büyüler, Can Emme'den gelen iyileştirme etkisinin sadece üçte birini verir.)
Bedel: 3400 (Tek başına 275)

Yapımında Bilgewater Palası ve Hextech Altıpatlar'a ihtiyaç duyar. Hibrit gidenler için muhteşem bir silahtır. Yüksek hasar ve can çalma ile gerçekten kullanışlıdır. Özellikle Akali oynuyorsanız bu silahı almanız kaçınılmaz olacaktır.

Hırpalayan


+25 Saldırı Gücü

ÖZEL Pasif: Bekleme Süresinde %10 Azalma
ÖZEL Pasif: +10 Zırh Delme

(Zırh Delme: Fiziksel hasar, hedefin Zırh değerinin Zırh Delme değeri kadar yok sayılmasıyla artar.)
Bedel: 1337 (Tek başına 537)

Yapımında iki Uzun Kılıç'a ihtiyaç duyar. Özellikle karşıda yüksek zırhı olan şampiyonlar varsa alınması gerekir. Nitekim Zırh Delme özelliği o şampiyonlar karşısında işinize yarayacak tek şey olabilir. Kara Balta ve Youmuu'nun Hayaletkılıcı'na tamamlayabilirsiniz.

Işıkgetiren (Sihirdar Vadisi'nde bulunmaz)


+50 Saldırı Gücü
+20 Zırh
+%12 Can Çalma

ÖZEL Pasif - Hakla: Normal saldırılar isabet halinde %20 ihtimalle 100 ek büyü hasarı verir (şampiyon olmayanlar için hasar iki katına çıkar).
ÖZEL Pasif - Tuzak Bul: Yakındaki rakip tuzakları açığa çıkar.
ÖZEL Aktif: Görünmezliği tespit eden bir sis, hedef bölgenin 10 saniyeliğine görünmesini sağlar (60 saniye bekleme süresi).

Kanasusamış


+70 Saldırı Gücü
+%12 Can Çalma

Pasif: Yük başına +1 Saldırı Gücü ve +%0,2 Can Çalma (azami +30 Saldırı Gücü ve +%6 Can Çalma). Birim katletme başına 1 yük verir (azami 30 yük). Öldüğünde yüklerin yarısı kaybolur.
Bedel: 3000 (Tek başına 650)

Yapımında A.M.K Kılıcı ve Vampirik Asa gereklidir. Saldırı gücü taşıyıcıları için muazzam bir eşyadır. yüksek hasar ve can doldurma için almanız gerekir. Bir şeyler öldürdükçe eşyanın özellikleri artar. Almayan S.G.T'nı dövüyorlar.

Kanlı Kılıç (Sihirdar Vadisi'nde bulunmaz)


+65 Saldırı Gücü
+%15 Can Çalma

ÖZEL Pasif: Normal saldırılar 4 saniyeliğine +6 Saldırı Gücü ve %1 Can Çalma sağlar (bu etki 5 defaya kadar birikir).

Kara Balta


+250 Can
+50 Saldırı Gücü
Bekleme Süresinde %10 Azalma

ÖZEL Pasif:: +10 Zırh Delme
Pasif: Bir rakip şampiyona fiziksel hasar vermek, o şampiyonun Zırh değerini 4 saniyeliğine %5azaltır (bu etki 5 defaya ve %25'e kadar birikebilir).

(Zırh Delme: Fiziksel hasar, hedefin Zırh değerinin, Zırh Delme değerine eşit miktarda yok sayılmasıyla arttırılır.)
Bedel: 3000 (Tek başına 1188)

Yapımında Hırpalayan ve Yakut Kristal kullanılır. Eğer karşıda ne kadar zırh olursa olsun, yüksek hasar vermek istiyorum diyorsanız bu eşya mükemmel bir seçim olacaktır. Bir çok saldırı gücü taşıyıcısının ilk veya ikinci tercihindedir.

Karayel


20 Saldırı Gücü
+%50 Saldırı Hızı
+%10 Hareket Hızı
Bekleme Süresinde %10 Azalma

ÖZEL Pasif - Sıvışma: Sersemletme, yavaşlatma, kışkırtma, korkutma, susturma, kör etme ve hareketsiz bırakma etkilerinin süresini %35 azaltır
Bedel: 2850 (Tek başına 1200)

Yapıldığı eşyalar Sokarca ve Uzun kılıç. Hızlı hızlı gidip, hızlı hızlı kaçıyorum diyorsanız bu eşya sizin için yapılmış. Hem saldırı hızını ikiye katlıyor, hem de hareket hızı veriyor. Üstelik pasifiyle de sizi yavaşlatma sürelerini düşürüyor. Hasarım yüksek olsun diyorsanız tavsiye etmem.

Kazma


+25 Saldırı Gücü
Bedel: 875

Bir çok saldırı gücü eşyasının başlangıcında kullanılıyor. İlla ki alacaksınız.

Kemikdiş Kolye


+5 Saldırı Gücü

ÖZEL Pasif: Seviye başına +2 Saldırı Gücü
ÖZEL Pasif: Rengar Şampiyon katlettiğinde ganimet toplar ve elindeki ganimet sayısına göre ilave etkiler elde eder. Katlettiğinde ve asist yaptığında 1 ganimet kazanır, öldüğünde 1 ganimet kaybeder.
3 Ganimet:+10 Zırh Delme, Bekleme Süresinde %5 Azalma
6 Ganimet: +25 Hareket Hızı
9 Ganimet: Rengar atladığında ilave 150 menzile sahip olur.
14 Ganimet: Av Heyecanı'nın süresi 3 saniye artar. Ek olarak, Rengar'ın Av Heyecanı'nı etkinleştirdikten sonra kullandığı ilk yetenek, fazladan 1 Vahşet kazandırır.
Bedel: 800

Bu eşya sadece Rengar'ın işine yaramaktadır. Rengar birisini öldürünce ganimet toplar ve o ganimetler zamanla kendisine bu eşya sayesinde bonus verir.

Kitae'nin Kanlı Usturası (Sihirdar Vadisi'nde bulunmamaktadır.)


+30 Saldırı Gücü
+%40 Saldırı Hızı

ÖZEL Pasif: Normal saldırılar, isabet ettiğinde hedefin azami Can değerinin %2,5'ine eşdeğer miktarda ek büyü hasarı verir.

Madenci Kılıcı (Sihirdar Vadisi'nde bulunmamaktadır.


+20 Saldırı Gücü
+%5 Can Çalma

ÖZEL Pasif - Madenci: +200 Can

Madred'in Pençeleri


+25 Zırh

ÖZEL Pasif - Sakatla: Minyonlara ve canavarlara karşı yapılan normal saldırılar %25 ihtimalle 300 ilave büyü hasarı verir.
ÖZEL Pasif - Parçala: Normal saldırılar isabet halinde canavarlara ilave 10 gerçek hasar verir.
Bedel: 700 (Tek başına 100)

Yapımında Dokuma Zırh ve Avcı Palası kullanılır. Ormancı arkadaşlar için önemli bir eşyadır. Daha hızlı ve kolay ormanda dolaşmayı sağlar. Daha sonra Wriggle'ın Feneri'ne tamamlanabilir.

Mahvolmuş Kralın Kılıcı


+40 Saldırı Gücü
+%10 Can Çalma

ÖZEL Pasif: Normal saldırılar, hedefin o anki Can değerinin %5'ine eşdeğer fiziksel hasar verir (minyonlara karşı azami 60).
ÖZEL Aktif: Hedef şampiyonun azami Can değerinin %15'ini (en az 100) fiziksel hasar olarak verir, aynı miktarda iyileştirir ve hedefin Hareket Hızının %30'unu 4 saniyeliğine çalar (60 saniye bekleme süresi).
Bedel: 2900 (Tek başına 975)

Yapımında Bilgewater Palası kullanılır. Yüksek saldırı gücü ve can çalması mevcut. Eğer karşınızda can miktarı yüksek şampiyonlar varsa aktifi hem karşıdakinin canının %15'ini çalar ve sizi iyileştirir, hem de hızının %30'unu alıp size verir. Özellikle Warwick için vazgeçilmezdir. Master Yi'lere (Saldırı gücü) tercih edilebilir.

Malmortius'un Ağzı


+55 Saldırı Gücü
+36 Büyü Direnci

ÖZEL Pasif: Azami Can değerinin eksik olan her %2,5'lik kısmı için +1 Saldırı Gücü verir.
ÖZEL Pasif - Can Simidi:Alınan büyü hasarının Can değerini %30'un altına düşürmesi, 5 saniyeliğine 400 büyü hasarı ermen bir kalkan verir (90 saniye bekleme süresi).
Bedel: 3200 (Tek başına 975)

Yapımında Sihiriçen ve Kazma kullanılır. Özellikle karşıda yüksek yetenek gücü şampiyonları varsa tercih edilebilir. Özellikle can simidi özelliği yetenek saldırılarına karşı gerçek anlamda bir can simidi görevi görür.

Manaveren


+250 Mana
+20 Saldırı Gücü
5 saniyede +7 Mana Yenilenmesi

ÖZEL Pasif - Haşmet: Azami Mana değerinin %2'sine eşdeğer Saldırı Gücü verir.
ÖZEL Pasif - Mana Yüklemesi: Yapılan her normal saldırı, büyü ve Mana harcaması için +4 azami Mana (azami +750 Mana) verir (3 saniye bekleme süresi).

+750 Manada Muramana'ya dönüşür.
Bedel: 2100 (Tek başına 1000)

Bir çok oyuncu tercih etmese bile benim oldukça beğendiğim bir eşyadır. Yapımında Tanrıça'nın Gözyaşları ve Uzun Kılıç kullanılır. Eğer mana probleminiz yüksek ise zaten Tanrıça'nın Gözyaşı bu eksikliği tamamen ortadan kaldırmaktadır. Üzerine Manaveren'e gittiğiniz zaman da fazladan saldırı gücünüz olur.

Muramana


+1000 Mana
+20 Saldırı Gücü
5 saniyede +7 Mana Yenilenmesi

ÖZEL Pasif - Haşmet: Azami Mana değerinin %2'sine eşdeğer Saldırı Gücü verir.
ÖZEL Aç/Kapa: Tek hedefli büyüler ve saldırılar (isabet halinde) mevcut Mana değerinin %3'ünü kullanarak, bu miktarın iki katı kadar büyü hasarı verir.
Bedel: Manaveren'den 700 mana toplayınca dönüşür.

Sihiriçen


+25 Saldırı Gücü
+25 Büyü Direnci

ÖZEL Pasif - Can Simidi: Can değerini %30'un altına düşürecek şekilde büyü hasarı almak, 5 saniyeliğine 250 büyü hasarı engelleyen bir kalkan verir (bekleme süresi 90 saniye).
Bedel: 1350 (Tek başına 550)

Uzun Kılıç ve Büyüsavar Pelerin'e ihtiyaç duyar. Yetenek Gücü Şampiyonları ağırlıktaysa onlara karşı kullanılabilir. Devamında Malmortius'un Ağzı'na gidilebilir.

Son Fısıltı


+40 Saldırı Gücü

ÖZEL Pasif: Fiziksel hasar, hedefin Zırh değerinin %35'ini yok sayar (Zırh Delme değerinden önce uygulanır).
Bedel: 2300 (Tek başına 1350)

Yapımında Kazma ve Uzun Kılıç gerekir. Yüksek saldırı gücünün yanı sıra zırhı yok sayma özelliği vardır. Karşı tarafta yüksek zırhlı oyuncular varsa kullanılabilir. Yanına zırh delme özelliği olan bir eşya yapıldığında önce zırhı yoksayar onun üzerinden zırh delme etkisini gösterir.

Tiamat


Sadece Yakın Mesafeli Saldırılarda Etkilidir
+50 Saldırı Gücü
5 saniyede bir +15 Can Yenilenmesi

ÖZEL Pasif - Biç: Saldırılar, hedefin yakınındaki rakiplere Saldırı Gücünün %20'si ila %60'ı kadar ek fiziksel hasar verir (en yakındaki rakipler en çok hasarı alır).
ÖZEL Aktif - Hilal: Yakındaki birimlere Saldırı Gücünün %60'ı ila %100'ü kadar hasar verir (en yakındaki rakipler en çok hasarı alır) (10 saniye bekleme süresi).
Bedel: 2300 (Tek başına 665)

Uzak menzilli saldırılarınız varsa hiç yaklaşmayın bile. Yapımında Kazma, Uzun Kılıç ve iki adet Yenilenme Boncuğu gereklidir. İyi bir hasar eşyasıdır. Vahşi Hydra'ya devam edilebilir. En güzel özelliği vurduğunuz zaman etraftaki diğerleri de hasar alır. Tavsiye ederim. Özellikle Fiora gibi şampiyonlarda çok işe yarar.

Uzun Kılıç


+10 Saldırı Gücü
Bedel: 400

Bir çok saldırı gücü eşyasının başlangıç eşyasıdır. Almanız kaçınılmaz eşyalardan birisi.

Vahşi Hydra (Sadece yakın menzil)


+75 Saldırı Gücü
5 saniyede bir +15 Can Yenilenmesi
+%12 Can Çalma

Pasif: Can Çalma, bu eşya ile verilen hasar için geçerlidir.
ÖZEL Pasif - Biç: Normal saldırılar isabet ettiğinde, hedefin yakındaki rakiplere toplam Saldırı Gücünün %20 ila %60'ı kadar hasar verir (en yakındaki rakipler en fazla hasarı alır).
ÖZEL Aktif - Hilal: Yakındaki rakip birimlere Saldırı Gücünün %60'ı ila %100'ü kadar hasar verir (en yakındaki rakipler en fazla hasarı alır) (10 saniye bekleme süresi).
Bedel: 3500 (Tek başına 400)

Yapımında Tiamat ve Vampirik Asa gerekir. Muhteşem bir saldırı gücü eşyasıdır. Hem yüksek hasar, hem de yüksek can yenileme ve can çalma verir. Alırsanız birebirlerde ölmeniz neredeyse imkansız hale gelir. Nitekim Tiamat gibi etraftaki diğer şampiyonlara da hasar verir. Tiamat için söylediğim gibi Fiora'ya özellikle tavsiye ederim.

Vampirik Asa


+10 Saldırı Gücü
+%10 Can Çalma
Bedel: 800 (Tek başına 400)

Yapımında Uzun Kılıç'a ihtiyaç duyar. Bir çok Can çalma özelliği taşıyan eşyanın başlangıcında gerekir. Erken oyunda alınması kaçınılmazdır.

Wriggle'ın Feneri


+15 Saldırı Gücü
+30 Zırh
+%10 Can Çalma

ÖZEL Pasif - Sakatla: Minyonlara ve canavarlara karşı yapılan normal saldırılar isabet halinde %25 ihtimalle 500 ilave büyü hasarı verir.
ÖZEL Aktif: 3 dakikalığına çevresinin görülmesini sağlayan, görünmez bir Keşif Totemi yerleştirir (bekleme süresi 3 dakika).
Bedel: 1600 (Tek başına 100)

Ormancı oynayan arkadaşların %90'ının ihtiyaç duyduğu eşyadır. Yapımında Madred'in Pençeleri ve Vampirik Asa gereklidir. Hem canavarlara karşı hem de saldırı gücü ve zırh ile erken oyunda çok işe yarar. Ayrıca ormancının ihtiyaç duyduğu totemi de içinde barındırmaktadır.

Youmuu'nun Hayalet Kılıcı


+30 Saldırı Gücü
+%15 Kritik Vuruş İhtimali
Bekleme Süresinde %10 Azalma

ÖZEL Pasif:+20 Zırh Delme
ÖZEL Aktif: +%20 Hareket Hızı ve +%40 Saldırı Hızı verir (yakın dövüşen şampiyonlar için 6 saniye, menzilli şampiyonlar için 4 saniye sürer) (45 saniye bekleme süresi).

(Zırh Delme: Fiziksel hasar, hedefin Zırh değerinin Zırh Delme değeri kadar yok sayılmasıyla artar.)
Bedel: 2700 (Tek başına 563)

Yapımında Hırs Kılıcı ve Hırpala kullanılmaktadır. Özellikle kritik vuruş ve zırh delme özelliği oldukça işe yarar. Para yapmak için Hırs Kılıcı ile başlayan arkadaşlar için oldukça kullanışlıdır. Aktif özelliği de hızlanmanızı sağlayarak katkı sağlar. Master Yi gibi çevik şampiyonlara tavsiye ederim.

Zeke'nin Sancağı


+250 Can
Bekleme Süresinde %20 Azalma

ÖZEL Hare: Dost şampiyonlara +%10 Can Çalma ve +20 Saldırı Gücü verir.
Bedel: 2450 (Tek Başına 800)

Yapımında Alazcevher ve Vampirik Asa kullanılır. Özellikle takımında saldırı gücü şampiyonu çok olan yardımcı şampiyonlara tavsiye ediyorum. Pasif olarak etrafındakilere can çalma ve saldırı gücü veriyor.

Üçlü Kuvvet


+30 Saldırı Gücü
+30 Yetenek Gücü
+%30 Saldırı Hızı
+%10 Kritik Vuruş İhtimali
+%8 Hareket Hızı
+250 Can
+200 Mana

ÖZEL Pasif - Buzul: Normal saldırılar isabet ettiğinde %25 ihtimalle hedefin Hareket Hızını 2 saniyeliğine azaltır (yakın dövüş saldırıları için %30, menzilli saldırılar için %20).
ÖZEL Pasif - Büyülükılıç: Bir yetenek kullandıktan sonra, bir sonraki normal saldırı taban Saldırı Hasarının %150'si kadar fazladan hasar verir (2 saniye bekleme süresi).
Bedel: 4200 (Tek başına 300)

Yapıldığı eşyalar Coşku, Pırıltı ve Ağırkan. Çok yönlü oyuncular için muhteşem bir eşya. Hem saldırı gücü, hem hız, hem yetenek gücü, hem kritik, can, mana.. kısacası herşeyi veriyor bu eşya. Üzerine Pırıltı'nın ve Ağrıkan'ın pasifleri de içerisinde. Bu eşyayı almayan bir Jax düşünemiyorum. Jax gibi çok yönlü şampiyonunuz varsa bu eşyayı alın.


Saldırı Gücü eşyaları bu kadar arkadaşlar. Bir sonraki rehberimde Yetenek Gücü Eşyalarını anlatacağım. Umarım işinize yaramıştır.
 
Son düzenleyen: Moderatör:




Yukarı