Çözüldü League of Legends kare kare yürütme hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

cancka

Picopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX4080 - i9 13900HX - 32GB - Acer Predator Helios 16
Meslek
Müzisyen
RAM
32
Ekran kartı
RTX4080
İşlemci
i9-13900HX
Eski laptoptan oyun dosyalarını kopyalayıp kurulum yaptım yeni cihaza, özel oyun kurdum aşağıdaki gibi bir sorunla karşılaştım kendi oynadığım karakter sadece bu şekilde oluyor karşıdaki botlar mesela normal hareket ediyor. Sebebi ne olabilir?

Çözüm
FPS kilidini açın, 240'a sabitlensin. Aşırı fazla FPS yaramıyor böyle oyunlara. Ayrıca Client biraz patates olduğu için nedenini bilmediğim bir şekilde bazı hesaplarda oluyor.
FPS kilidini açın, 240'a sabitlensin. Aşırı fazla FPS yaramıyor böyle oyunlara. Ayrıca Client biraz patates olduğu için nedenini bilmediğim bir şekilde bazı hesaplarda oluyor.

Çözüm
Lütfen Youtube gibi bir siteye yükleyin ki izleyelim.
Hem niye oyun dosyalarını kopyalayıp yapıyorsunuz ki?
Büyük ihtimal cihaza özel ayarlarda sorun çıktı.

Bu FPS kilidini kapatınca bana da oluyor. 500 FPS falan olunca sanki 500 pingin varmış gibi ışınlanıyorsun. 144'e ya da monitörünüz kaç Hz ise ona sabitleyin muhtemelen çözülür.

Son düzenleme:
Lütfen Youtube gibi bir siteye yükleyin ki izleyelim.
Hem niye oyun dosyalarını kopyalayıp yapıyorsunuz ki?
Büyük ihtimal cihaza özel ayarlarda sorun çıktı.
Linke tıklayıp direk izleyebilirsiniz, güvenli bir site. Eski dosyaları atıp üstüne riot client açıyorsunuz eksik dosya varsa güncelliyor indirmekle uğraşmayım diye öyle yaptım.
Bu FPS kilidini açınca bana da oluyor. 500 FPS falan olunca sanki 500 pingin varmış gibi ışınlanıyorsun. 144'e ya da monitörünüz kaç Hz ise ona sabitleyin muhtemelen çözülür.
Sanırım çözüm yolu bu evet, temiz kurulum yapmaya gerek var mı sizce? 240hz ekran 240fps sınırını seçince düzeldi gibi yani böyle oldu, video kalitesi biraz düşük gibi görünüyor ama çözüldü evet.

EDIT: Ufakta olsa aynı sorun oluyor gibi bazen çok nadir ama 200 e kadar düşüreyim mi sizce?

Linke tıklayıp direk izleyebilirsiniz, güvenli bir site. Eski dosyaları atıp üstüne riot client açıyorsunuz eksik dosya varsa güncelliyor indirmekle uğraşmayım diye öyle yaptım.

Sanırım çözüm yolu bu evet, temiz kurulum yapmaya gerek var mı sizce? 240hz ekran 240fps sınırını seçince düzeldi gibi yani böyle oldu, video kalitesi biraz düşük gibi görünüyor ama çözüldü evet.

Sıfırdan kurmanızı tavsiye ederim sonuçta Client zaten düzgün değil. Temiz kurulumluk bir durum yok, oyunu silip tekrardan kurun yeter. İleride başka saçma sapan problemler yaratmasın.

Kare sınırı yapınca düzeldi gibi duruma göre sıfırdan kurayım ama aynı şeyle karşılaşırım gibime geliyor, kare sınırını 240tan aşağı çekmeli miyim sizce? Çok nadirde olsa aynı şeyi yapıyor gibi bazen.

Geri
Yukarı