League Of Legends Ping Sorunu

bigboss035

Hectopat
Adsız.png

İnternetim değerleri göründüğü gibi budur.
League Of Legends TR sunucusunda kablolu bağlantı ile 60 ping alıyorum. Arka planda çalışan uygulama yok Wi-Fi'ye bağlanan cihaz yok.
Sebebi nedir, çözümü var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak yaşadığın yer sunucuya uzak ise bu durum yaşanabiliyor. Onun dışında sunucuya giden yolun yani internet yolunun durumuna göre de değişebiliyor. Örnek vermem gerekirse LOL destek ile irtibata geçtiğimde senin gibi sorun yaşadığımı söyledim. Daha önce 40 ms görürken şimdi 47 gördüğümü söyledim ve benden bir kaç test istediler. Hatırladığım kadarıyla cevap internetin sunucuya varış yolunda değişikliğe uğramış olduğuyla alakalıydı. Yani ben Trabzon'da yaşıyorum ve sunucu İstanbul'da olduğuna göre, oraya en yakın ve kaliteli yol nereyse ping daha az olacaktır. Tabii ki o yolun yoğunluğuna da bağlı olabilir. Bir kaç çeşit sebepten de kaynaklanır. Ancak Trabzon ve İstanbul arası yolu daha uzak ve altyapısı kötü bir şehirden gönderirsen ping doğal olarak artacaktır. Bunu otobüsle seyahat durumuna benzetebilirsin. Yine de durumunu LOL desteğe bildir. Bakalım nasıl bir yardımda bulunacaklar ya da bulunabilecekler mi? Unutma ki internet servis sağlayıcın ile bu durumu konuşman daha mantıklı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı