League of Legends'in oyundaki içerik değerlerini saçma sapan bir hale getirmesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Biraz gereksiz konuşmuşsun gibi geldi. Kendini özel hissetmek istiyorsan LoL oynama en başta.
Senden oynaman için hiç para istemeyen bir oyundan bahsediyoruz. Evet etkinliklerin sıklığı arttıkça kalitesi ciddi oranda azaldı ancak Riot Games çok büyük bir şirket ve neredeyse her dalda var olmaya çalışıyor, tabii ki de para kazanmak adına içeriklerin kalitesizleşmesini göze alıp mikro ödemeyi arttıracaklar, kaldı ki oyunda herhangi bir skini aldın diye kimsenin önüne de geçmiyorsun veya ek bir özellikte almıyorsun.

Şahsen elo-Boost dışında oyuna paranın hiçbir etkisi yok ki, neden ayrıcalıklı hissetmek istiyorsun? İstiyorsan EU West gibi zorlayıcı sunucularda top 100'e girmeye çalışabilirsin, o seni paranın kozmetikten başka hiçbir işe yaramadığı LoL oyununda ayrıcalıklı hissettirecektir.

LoL 5V5 oynanabilen taktiksel bir MOBA oyunu, prestijli kostümlerin fazlalığına göre ayrıcalıklı olduğun bir oyun değil.

Fakat yeni çıkan çoğu kostüm ve etkinlikler saçma, ona lafım yok.
Bu tarz yorumların geleceğini zaten tahmin edebiliyordum, ama konuyu yanlış anlamışsınız, ben zaten oyunda sahip olmak istediğim çoğu kostüme sahibim. Ama oyun eski kalitesini yitirdi. Oyunda ayrıcalıklı hissetmekten kastım aslında kostümün size iyi hissettirmesi, bir kostümden ne kadar az varsa o kostüm de o kadar değerlidir (şu anki Kral Rammus, Kara Alistar gibi) ve değerli olan bir şeyin sizde olması da sizi iyi hissettirecektir. Kastım bu, artık herkeste prestij kostüm, cevher kostümü var.

Bu tarz yorumların geleceğini zaten tahmin edebiliyordum, ama konuyu yanlış anlamışsınız, ben zaten oyunda sahip olmak istediğim çoğu kostüme sahibim. Ama oyun eski kalitesini yitirdi. Oyunda ayrıcalıklı hissetmekten kastım aslında kostümün size iyi hissettirmesi, bir kostümden ne kadar az varsa o kostüm de o kadar değerlidir (şu anki Kral Rammus, Kara Alistar gibi) ve değerli olan bir şeyin sizde olması da sizi iyi hissettirecektir. Kastım bu, artık herkeste prestij kostüm, cevher kostümü var.
Kostümlerinin sana farklı hissettirmesini istiyorsan bence başka oyunlara yönelmelisin dostum, LoL'ın elinde olan tek şey kostümlerden para kazanması çünkü.

Firmanın işi sizi ayrıcalıklı hissettirmek değil, kasasına giren parayı arttırmak olduğu için saçma bir durum değil.

Demek ki adamlar böyle daha iyi para kazanıyor.
Prime Gaming'den bedava 350 RP vererek, RP fiyatlarını hayvan gibi arttırıp oyuncuların Prime Gaming ve bir çok şey sayesinde oyun içi alım yapmamasını dolaylı yoldan sağlayarak mı daha iyi para kazanıyor?

@revcomrade bilemiyorum da gerçek hayatta yüzüne bakılmayacak tipleri oyunda çekmekten bıkıp bıraktım. Vaktim de olmuyor pek.
Bu insanlar ayrıca demokrasinin ne kadar yanlış bir sistem olduğunun canlı kanıtları. Geleceğimize yön verecek olmaları fikri beni korkutuyor. Bu adam ile benim oyum aynı değerde mesela. Bu adam derken konu sahibini kastetmedim, yanlış anlaşılma olmasın.

Prime Gaming'den bedava 350 RP vererek, RP fiyatlarını hayvan gibi arttırıp oyuncuların Prime Gaming ve bir çok şey sayesinde oyun içi alım yapmamasını dolaylı yoldan sağlayarak mı daha iyi para kazanıyor?
Sürüm dediğimiz şey bu, üstelik RP fiyatları senin ülken ve benzeri ekonomik güce sahip ülkelerde artıyor, üstelik Amazon o parayı ödüyor.

Bak yine sinirlendim. Firma neden kendi karını düşürmek istesin? Amazon tonla para ödemiştir bunun için.

Ya LoL bağımlısı olup da sürekli TR serverini eleştirmek aşağılamaktan vazgeçin artık, TR serverine oynayıp hakaret etmeyen toxiclik yapmayan bir tane oyuncu gösteremezsiniz, kime desem sorsam toxic değil toxicliğe mağdur kalıyor takımı kötü geliyor ama kendisi süper mükemmel bir oyuncu zaten. Kimse inkar etmesin bu serverin sorumlusu hepimiziz, kelebek etkisi bu sen 5 yıllık oyun hayatında 1 kere bile toxiclik yapsan sekiyor bu yaptığın kişide başkasına yapıyor.

Konu sahibinin içeriğine gelirsek bu bir yatırım aracı değil umarım farkındasındır, amazon primeda gayet ucuz bir fiyata içerik satıyorlar hem slıyorsun içeriği hemde olumsuz eleştiriyorsun alma o zaman ? Etkinlikte hata oluyor hatalarını telafi etmek ve müşterilerini memnun etmek için ödelleri veriyorlsr olumsuz eleştiriyorsun ne yapsın riot senin gibileri memnun etmek için mantıklı bir şey söyle. Pahalı olsa hiç içeriğe erişemesen eleştirirsin, içerikler ucuz oluyor daha fazla insan eleştiriyor diye eleştirirsin. Seninki sadece bencillik, oyunu oynamışta kendi şu kadar şu kadar içerik toplamışta neden başkalarıda ücretsiz alıyormuş içeriğin bi bedeli kalmamış milletteki derde bak arkadaş.

Amazon Riot'a para veriyor olabilir mi bu işler için? Veya az miktarda bedava RP alan oyuncular üstünü kendi ceplerinden tamamlıyor olabilir mi?

Mesela birçok insan, normalde asla para harcamayacakken, bunlar gibi ufak ufak promosyonlarla hem oyuna bağlanıyor, hem de biraz tattığı kostüm vs ekstralar için para harcamaya başlıyor. 200 karakterin 20 tanesine bedava kostüm alan oyuncu, bu sefer kostümsüz şampiyonlarından rahatsız olup onlara da kostüm almaya yönlendirilmiş oluyor.

Benzer bir örneği kahveciler küçük-orta-büyük boy kahveyle yapıyor.
Mesela küçük boy 15, büyük boy 24 olsun. Kimse gidip büyük boy kahve almaz.
Peki, bu sefer küçük boy 15, orta 22, büyük 24 olsun. Orta boyun 22 TL olması size göre "saçma" değil mi? Ama orta-büyük arasında 2 TL'cik fark olması, bir illüzyon yaratarak insanları büyük boy kahve almaya yönlendiriyor.

Bunlar hep etkileri kanıtlanmış psikolojik ve istatistiksel uygulamalar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı