LED Xenon ampul muayeneden geçer mi?

pilavyer

Kilopat
Yer
Bursa
Xenon adı altında satılan bu ürünleri araştırdığımda xenon değil, normal LED olduğunu öğrendim. Muayenede bu durum nasıldır? Muayene geçse bile polis durdurup ceza yazabilir mi?

images (4).jpeg

Ürün buna benziyor, H1 olarak geçiyor.

Merhaba;

Xenon başka LED başkadır. LED'ler muayeneden geçiyor ve ben bugüne kadar polisin bu farlara ceza yazdığını duymadım. Yalnız aracınızda mercek yok ise maalesef bu tarz LED'ler karşı tarafın gözünü alıyor.

Merhaba;

Xenon başka LED başkadır. LED'ler muayeneden geçiyor ve ben bugüne kadar polisin bu farlara ceza yazdığını duymadım. Yalnız aracınızda mercek yok ise maalesef bu tarz LED'ler karşı tarafın gözünü alıyor.
Kesinlikle katılıyorum, merceksiz farlara takılan bu tür beyaz, mavi ampullerin karşı tarafa acayip derecede rahatsızlık verdiğini benim de söylemem gerekiyor. Hele arkamdan gelen yada yüksek beton refüj bordürü olmayan bir yolda karşıdan gelen kelimenin tam anlamıyla apaçi, farları lacivert sisleri sapsarı kişileri gördüğümde keşke bundanım olsa diyorum.
2c8vkkgk1gd21.jpg

Estetik görünüm harici bu tarz farların yağmurlu, sisli havalarda performansı da acayip kötü sürüş güvenliğini tehlikeye atar hiç gerek yok.

Ceza konusunda ise biraz aracın görünümüne sürücüsüne bağlı, aracın başka bir yerinde oynama yoksa sadece farları sarı halojen ampul yerine beyaz led ampul takılmışsa polislerin bir şey diyeceğini zannetmiyorum. Ancak şunu unutmayın ki polisin doldurması gereken bir kota varsa, bağlı olmayan dekoratif egzoz başlığına, gereksiz yanan sis farına, cam filmine ceza yazmışlığı vardır bizzat şahit oldum yani biraz şans meselesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı