LED yanıyor ama sistem açılmıyor

CeyhunDinçer

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Geçtiğimiz haftalarda PC'mi yeniden başlattım. Sorunsuz çalışırken yeniden başlatmamın ardından disk okuma hatası aldım. Birkaç kere kapatıp açtığımda aynı sorunla tekrar karşılaştım. Sonraki gün yeniden denediğimde şu olayla karşı karşıya kaldım: Açma düğmesine bastığımda LED yanıyor. Fakat ne fan çalışıyor ne de ekran geliyor. BIOS vs. de açılmıyor. Öyle ki siyah ekran olduğunda bile arkada hafif bir ışık olur. O ışıkta yok monitör direkt kapalı konumda gibi kalıyor. Bir çözümü var mıdır?

Güç kaynağından kaynaklanıyor olabilir. Kasanın Power tuşuna basıp PSU fanının çalışıp çalışmadığını kontrol et.

Bahsettiğim PC laptop. Adaptöre taktığımda önde olan pil simgesi yanıyor. Yani güç geliyor. Açma tuşuna bastığımda diğer ışıkta yanıyor. Fakat fan çalışmıyor, HDD çalışmıyor, ekran açılmıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı