LED yanmıyor

Rayko_0

Femtopat
Daha fazla  
Kediler az önce çalıştı, şimdi olmuyor piller ve kablolar tamam. Bir ampulde denedim çalışıyor ama LED yanmıyor. Sorun nasıl çözülür?

IMG_20240524_184815.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle uç bağlantıların yanlış. Tersine takıp tekrar deneyebilirsin. Yine çalışmıyorsa pil ömrü bitmiş veya ledler bozulmuş olabilir.

Büyük ihtimalle uç bağlantıların yanlış. Tersine takıp tekrar deneyebilirsin. Yine çalışmıyorsa pil ömrü bitmiş veya LED'ler bozulmuş olabilir.

Aga uçları her türlü denedim onlarda sorun yok. az önce LED'leri yakabildim şimdi olmuyor. Kısa devremi yaptı acaba?

LED'in kutuplarını doğru mu bağladınız?

Evet hem iki türlü denedim.Hem gösterilen şekilde de denedim.

Aga uçları her türlü denedim onlarda sorun yok. az önce LED'leri yakabildim şimdi olmuyor. Kısa devremi yaptı acaba?

Evet hem iki türlü denedim.Hem gösterilen şekilde de denedim.
Ters uç bağlantısı yaptığında ledler zarar görmez. Fakat çalışmaz da. Sana tavsiyem pilleri değiştir. Yine olmazsa ledleri değiştir. Zamanının bitmesi şimdiye denk gelmiş olabilir :)

Bunun yanı sıra pillerden gelen kabloda ek görüyorum gibi onları kontrol ediver, bir temassızlık söz konusu olabilir ya da en kötü ihtimal pillerin amper değeri yüksek ise ledleri yakmış olabilir.

Son düzenleme:
Ters uç bağlantısı yaptığında LED'ler zarar görmez. Fakat çalışmaz da. Sana tavsiyem pilleri değiştir. Yine olmazsa LED'leri değiştir. Zamanının bitmesi şimdiye denk gelmiş olabilir :)

Bunun yanı sıra pillerden gelen kabloda ek görüyorum gibi onları kontrol ediver, bir temassızlık söz konusu olabilir ya da en kötü ihtimal pillerin amper değeri yüksek ise LED'leri yakmış olabilir.

Teşekkür ederim LED'leri değiştim şu anda çalışır durumda. Ömrünün bitişi bana denk gelmiş :).

Rica ederim ne demek, sorununun çözülmesine sevindim artık ledle alakalı bir sorunla karşılaşacağını sanmıyorum :D

Büyük işlerde daha yorucu olabiliyor. Her yerde sorun arayıp aslında malzemenin sorunlu çıkması can yakıyor :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı