Legacy BIOS'a kurulabilecek macOS sürümleri

bu konu yüzünden ceza almana gerçekten üzüldüm dostum şimdi sana Wi-Fi modelimi atıyorum:
Qualcomm Atheros AR5B97 Wireless Network Adapter
Wi-Fi modelin destekli görünüyor. İnternet konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Tabi gerekli kext kurulumlarını yaptıktan sonra.
Aspire 5750G'de RTL8111 Ethernet kartı var diye biliyorum, yani o konuda da sıkıntı yaşamazsınız sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Wi-Fi modelin destekli görünüyor. İnternet konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Tabi gerekli kext kurulumlarını yaptıktan sonra.
Aspire 5750G'de RTL8111 Ethernet kartı var diye biliyorum, yani o konuda da sıkıntı yaşamazsınız sanırım.
Teşekkür ederim umarım yaşamam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konu yüzünden ceza almana gerçekten üzüldüm dostum şimdi sana Wi-Fi modelimi atıyorum:
Qualcomm Atheros AR5B97 Wireless Network Adapter

O Wi-Fi kartından pek umut beklemeyin. Ethernet RTL8100 serisidir 8111 serisi değildir 8111 serisinde 1 gigabit port bulunuyor 2. nesilde bulunucağı düşünmüyorum. Ethernet RTL8100.kextini kullanırsan sıkıntı çıkmaz Wi-Fi kartı Max 10 Mbps falan destekler diye düşünüyorum.

Bu konu yüzünden ceza almana gerçekten üzüldüm dostum şimdi sana Wi-Fi modelimi atıyorum.
Qualcomm Atheros AR5B97 Wireless Network Adapter.
Destekleniyor. Aynı modele sahiptim ve toledaARPT.kext ile çalışıyor. Birazdan bilgisayar başına geçeceğim. O zaman dosyayı MediaFire’a atıp linkini atacağım. Buradan indirmeyi deneyin. Önceki EFI dosyasını tamamen silin. Ayrıca "Legacy" sistemler için gerekli olan bir ayar var. Bunu sanal makineye macOS kurarak yapabilirsiniz. Bu kısımdaki gerekli talimatları uygulayın OpenCorePKG'yi kullanarak.

Son düzenleme:
Neredeyse aynı özelliğe sahip sistem ile kurulum yaptım ve EFI dosyası hala mevcut. Eğer ihtiyacınız var ise gönderebilirim. Aynı özelliklere sahip olan sistem "legacy" bir sistem idi ve Monterey'e kadar kurabilmiştim (grafik hızlandırma gibi şeyler olmadan). Cihazınız sanırım Packard Bell TS44hr modeli. Catalina gibi sürümler kurulabilir. Big Sur oclp kullanılarak grafik hızlandırma ile birlikte "belki" çalıştırılabilir. Bir ara denemiştim ancak çok başarılı olamadım açıkçası.

Hocam bahsettiğiniz EFI duruyorsa ben alabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı