Legacy seçeneği yok

Dean.308

Hectopat
Yer
New Austin
Bu arada hangi konuyu seçeceğimi bilemedim afedersiniz.

Şimdi benim laptopum var laptop Boot bölümünde UEFI var legacy seçeneği yok.

Ama ben BIOS ayarlarını sıfırla yaptığım zaman kaydedip çıkıyorum ve bakıyorum legacy olmuş Boot bölümüne gelince Boot sadece 1. bölümü gösterecek yazısı geliyor.
Ve otomatik olarak UEFI oluyor.

Ben Boot bölümüne gelmeden F12 Boot menü açıyorum oradan legacy Windows 7 kurulum takılmadan kurulum oluyor, Windows starting bölümünde kalmıyor.

Ama cihazda UEFI seçimi yapıp Windows 7 ISO dosyasını USB UEFI olarak yazıyorum.

Ve starting Windows bölümünde kalıyor.

Ama dediğim gibi BIOS ayarlarını sıfırla yapınca ben seçmeye kalksam bile seçemediğim legacy formatını seçiyor.

Bende deneyeyim dedim Windows 7 Ultimate 64 Bit ISO dosyasını legacy formatında ayarladım MBR ve CSM olarak.

BIOS ayarlarını sıfırladım tabii normal olarak legacy seçti.

Sonra Boot bölümünün üzerine gelmeden direk exit bölümünden hakkında bölümüne atladım oradan F12 Boot menüsünü açıp direk oradan kendi USB mi seçtim.

Sonra Windows 7 Windows başlatılıyor bölümünde kalmadı ve kurulumu yaptım sorunsuz ama bir sorum var.

Ben neden kendim legacy seçemiyorum ama BIOS'umu sıfırlayınca legacy seçiyor anlamadım benim bir hatam mı var?

Yardımcı olur musunuz?

Ne olur kısa süreli hesabım kapatılmasın yanlış konu diye hangisini seçeceğimi bilemedim. :(

Not: Şu an yazdığım işletim sistemi Windows 8.1 yoksa windows 8.1 kullanmaya devam et demeyin. Sebebi başka bilgisayardayım onla takılıyorum eski bilgisayarım yeni bilgisayarımdan iyi :D.
Son bir not ekleyeyim :) bu sorunu yaşadığım yeni bilgisayarda Windows 7 legacy yüklü.
Tek sorun kendim legacy seçememem ama BIOS ayarlarını sıfırlayınca kendisi legacy seçiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı