Legacy yapınca diskin yanında UEFI yazmaması

kn7269

Hectopat
Daha fazla  
@Egemen hocam şimdi tek sorunumuz var. Herşeyi Recep Baltaş'ın dediği gibi Rufus'da yaptım. UEFI kurulum için usb diski hazırladım. Ancak legacy yapınca diskin yanında uefi yazmıyor. BIOS'tan da uefi yapınca sadece Windows Boot Manager çıkıyor. Bunu aşsak süper olucak.

Son düzenleyen: Moderatör:
@kn7269 Biostan önyükleme modunu uefi yapın ve kurulumu gerçekleştirin. Kurulum uefi olarak gerçekleşmesi gerekiyor. Emin olmak için kurulumdan sonra disk bölümlerini kontrol ederiz.
Önyükleme modu legacy iken usb diski görüyor yanında uefi yazmıyor.UEFI yapınca da sadece Windows Boot Manager gözüküyor.

Hocam legacy seçili iken uefi kurulum olmaz zaten. Yeni sistemlerde ise uefi mod seçiliyken diskn yanında uefi yazmayabiliyor. Çünkü zaten önyükleme modu uefi olarak seçili. Mesela benim bilgisayarda yazmıyor ama önyükleme modu uefi seçili olduğu için kurulumda uefi olarak gerçekleşiyor.

Hocam legacy seçili iken uefi kurulum olmaz zaten. Yeni sistemlerde ise uefi mod seçiliyken diskn yanında uefi yazmayabiliyor. Çünkü zaten önyükleme modu uefi olarak seçili. Mesela benim bilgisayarda yazmıyor ama önyükleme modu uefi seçili olduğu için kurulumda uefi olarak gerçekleşiyor.

Önyükleme modu UEFI iken diskler hiçbirşey gözükmüyor sadece Windows Boot Manager var bu yüzden yapamıyorum.

Sosyal'de vardı ama silinmiş galiba. Youtube'de arama yaparsan bulursun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı