Legal Flac Müzik İndirme Alternatifi Önerisi

utkuversus

Kilopat
Makaleler
13
Yer
Ankara
Merhaba.
Müzik kalitesine fazlasıyla önem veren birisiyim. 320KBP/s mp3 altındaki parçaları dinleyemiyorum mesela. Youtube özellikle 128KBP/s kısıtlaması yüzünden rezillik gibi geliyor.

Özellikle mobil tarafta telefonumun empedans değeri elimdeki CKS55X'e yemesine rağmen kulaklık çok yüksek kalitede müzik istiyor. Aksi takdirde tam verim alamıyorum.

Şu anda Deezer Hi-Fi üyeliğim üzerinden script ile ortalama 900-1100 KBP/s flac müzik indirebiliyorum. Ayrıca 320KBP/s mp3 için kaynağım da var ama bunlar doğal olarak illegal yöntemler.

Daha legal bir çözümü var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bandcamp ile paralı veya ücretli şarkı satın alabilirsiniz ama ben ücretsiz kısmını tercih ediyorum :D Ücretli olup daha iyi olan siteler olabilir belki.

Youtube'da sesler 196 Kbps diye biliyorum ama tabi sorununuz bu değil.

Ben de 320'den düşük kalitede olunca farkı hissediyorum ve rahatsız oluyorum, o yüzden Spotify'dan dinliyorum, Deezer'a da bakmıştım ancak orada albüm eksikliği çok fazla.
Deezer bot ile FLAC ve 320 Kbps kalitede şarkılar indirmiştim bi ara ama dediğiniz gibi bu tabi ki de legal bir yöntem değil, şu an Spotify kullanıyorum zaten.

Dediğiniz gibi legal bir çözüm varsa ben de yararlanmak isterim, konuyu takibe aldım.

Deezer bot ile FLAC ve 320 Kbps kalitede şarkılar indirmiştim bi ara ama dediğiniz gibi bu tabi ki de legal bir yöntem değil, şu an Spotify kullanıyorum zaten.
Ben de Tidal kullanıyorum ama bu şarkıları müzik kütüphaneme kaydedemiyorum. Yalnızca Tidal'den dinleyebiliyorum. Nasıl çalışır peki bu Deezer Bot ?

Telegram'da mı bu da? Yandaki 3 noktaya tıklayıp, müziklere kaydet diyorum. Ancak öyle yapınca şöyle oluyor: Hem Telegram Documents klasöründe hem de müzik klasöründe oluyor. Yani müziklere kaydet dedikten sonra boşa yer kaplamaması için Telegram Documents klasöründen silin.

IMG_20210201_183159.jpg

Geri
Yukarı