Legend of Grimrock d3dx9_43.dll Hatası ve Çözümü

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
d3dx9_43.dll hatası Legend of Grimrock'ta, Call of Duty Black Ops'ta ve daha pek çok oyunda karşınıza çıkabilecek bir hatadır. Eksik dosyayı d3dx9_43.dll free download - DLL-files.com adresinden indirip doğru yere atmanız gerekir.

d3dx9_43.zip dosyasını indirin
Unzip edin, içinden d3dx9_43.dll dosyasını kopyalayın
Bu dosyayı isteyen oyunun klasörü içerisine atın, eğer çalışmazsa:
C:\Windows\System (Windows 95/98/Me)
C:\WINNT\System32 (Windows NT/2000)
C:\Windows\System32 (Windows XP, Vista, 7)

64 Bit Windows kullanıcılarınının C:\Windows\SysWOW64\ klasörüne atması ve ardından bilgisayarlarını yeniden başlatmaları gerekir.

Bu da işe yaramazsa Başlat menünüzü açın ve "Run..." ya da Çalıştır seçeneğine CMD yazın, Enter'a basın, "regsvr32 d3dx9_43.dll" tırnak içindeki kısmı yazın (tırnakları yazmayın) ve Enter'a basın. Voila! Sorunuz varsa buyrun :)

d3dx9_43 DLL dosyasını belirttiğiniz yerler yapıştırdım ancak bu sefe 0xc00007b hatası veriyor. CMD ye ilgili kısmı yazdım d3dx9_43 dosyasının geçerli bir DLL olduğundan emin olun hatası alıyorum.İşletim sistemim Windows 7 64bit pes 2013 açılırken bu hatayı alıyordumYardım edebilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı