Rehber Legend of Zelda BotW CEMU - DualSense / DualShock 4 Kullanımı

Cemu'da daha kapsamlı ayarlar var hocam. Ancak dediğiniz gibi daha sade.
Cemu'da daha kapsamlı ayarlar yok. Modlar var, kapsamlı ayarlar Yuzu'da var.
Ve bu modların en çoğu BotW için var. O da çok harika bir oyun olduğu için.
Ayrıca Cemu'da çok az oyun var. Yuzu da ise felaket derece de oyun var.

Doğru diyorsun.
Sony bu kısımda hayatının hatasını yaptı bence.
Sony'nin hayatının hatasını yapması, senin RSPC3'e laf ettirmeni gerektirmez. Cell mimarisini çok güzel emüle ediyorlar.

Mesela çok önceden 4 çekildekli işlemcim ile Demon's Souls oynayamazdım ama şimdi oynayabiliyorum.

Son düzenleme:

Sony'nin hayatının hatasını yapması, senin RSPC3'e laf ettirmeni gerektirmez. Cell mimarisini çok güzel emüle ediyorlar.

Mesela çok önceden 4 çekildekli işlemcim ile Demon's Souls oynayamazdım ama şimdi oynayabiliyorum.
Zaten bunu demeye çalışmıştım. Yuzu şu an Bayonetta 3 bile oynatabiliyor, bu bile kapsamı için yeterli bir örnek olur. Dün gördüm. Cemu için kapsamlı dediğim şey Zelda için geçerli, Cemu açıkça Zelda için üretilmiş bir emülatör. Birde Ryujinx'de çok hoş bir emülatör bence.

Hayır sen olaya yanlış bakıyorsun.
Bu işlemci yüzünden birçok ps3 oyunu ps4 veya 5 konsoluna direkt olarak çıkamıyor.
Kusura bakmayın. ;)

Hayır sen olaya yanlış bakıyorsun.
Bu işlemci yüzünden birçok ps3 oyunu ps4 veya 5 konsoluna direkt olarak çıkamıyor.
Kusura bakmayın. ;)
Ben yanlış bakmadım ki. Emüle edebiliyorsan sen emüle et, kötüleme böyle dedim. Sen bunları anlatıyorsun. Bana ne bunlardan. RSPC3 işinde iyi yani.

Controller API ayarı içerisinde SDL Controller seçeneği çıkmıyor bende, CEMU sürümü eski olduğundan olabilir mi?

CEMU'yu güncelledim ve her şey olması gerektiği gibi oldu keşke yazmadan önce deneseymişim güncellemeyi :D

Controller API ayarı içerisinde SDL Controller seçeneği çıkmıyor bende, CEMU sürümü eski olduğundan olabilir mi?

CEMU'yu güncelledim ve her şey olması gerektiği gibi oldu keşke yazmadan önce deneseymişim güncellemeyi :D
Evet eski sürümlerde yoktu, DirectInput kullanılması gerekiyordu ancak o da olmuyordu zaten.

Oyunda bu ayarlarla epey ilerledim ama girdiğim bir shrine'da oyun Wii U Gamepad kullanmamı söylüyor, sanırım bu bahsettiğiniz motion özellikleriyle ilgili çünkü cihazımı hareket ettirmemi istiyor fakat nedense ayarlarda Use Motion checked olmasına rağmen çalışmıyor 🧐

Oyunda bu ayarlarla epey ilerledim ama girdiğim bir shrine'da oyun Wii U Gamepad kullanmamı söylüyor, sanırım bu bahsettiğiniz motion özellikleriyle ilgili çünkü cihazımı hareket ettirmemi istiyor fakat nedense ayarlarda Use Motion checked olmasına rağmen çalışmıyor 🧐
İlginç ben denemiştim. Wii U Pro değilde Wii U Gamepad dene bakalım bide.

Wii U Gamepad seçtim çalışmaya başladı :D
Bunu da alternatif konuya ekleyecektim unutmuşum bak. :D

Ek olarak konuyu açtığımda daha tamamlanmamıştı ancak şimdi bitmiş gözüküyor DualSense arayüzü.

Çok önemli değil PS4 ile PS5 aynı sonuçta ama atmış olayım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı