Çözüldü Legion 5-15ACH6H laptopta internet Arch Linux'ta yavaş çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TurtleCanUsePC

Hectopat
Daha fazla  
1 günün sonunda Windows'tan Arch Linux'a geçtim ama internet çok yavaş 1MB uploadı geçmiyor. Ev interneti 100 download 10 upload. Windows'ta hiç sıkıntı yok. Sanırım sorun driverda ama driveri bulamadım. Laptop Lenovo Legion 5-15ach6h

Steam'de filan indirme normal 10mb/s ile iniyor ama discover ve terminalden inen şeyler 1MB ı geçmiyor.

Son düzenleme:
Çözüm
1 günün sonunda Windows'tan Arch Linux'a geçtim ama internet çok yavaş 1MB uploadı geçmiyor. Ev interneti 100 download 10 upload. Windows'ta hiç sıkıntı yok. Sanırım sorun driverda ama driveri bulamadım. Laptop Lenovo Legion 5-15ach6h

Steam'de filan indirme normal 10mb/s ile iniyor ama discover ve terminalden inen şeyler 1MB ı geçmiyor.
Mirrorlist'lerinizi güncelleyin hocam. Mirror'larınız yoğun olabilir. Germany öneririm.

Mirrorlist'lerinizi güncelleyin hocam. Mirror'larınız yoğun olabilir. Germany öneririm.

Çözüm
Kod:
sudo pacman -S reflector
sudo reflector --latest 10 --sort rate --save /etc/pacman.d/mirrorlist
ile o anki en hızlı yansıları mirrorlist e ekleyip
Kod:
sudo pacman -Syy
ile mirrorlisti güncelleyip en hızlı yansıları kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı