Elektronik Legion 5 Pro 3060 20.199TL

Sıcaklıklar ne durumda hocam?
Hocam bende de aynı model var ve GPU sıcaklıkları tatmin edici en fazla 80 dereceye çıktığını gördüm, ancak işlemci sıcaklıkları inanılmaz sorunlu en küçük yük altında 96 dereceye çıkıyor.

Örnek olarak Cinebench testinde işlemci öyle bir throttle yapıyor ki frekansını 3.30 GHz seviyelerine düşürüyor. Dolayısıyla diğer i7-11800H'lı laptoplara kıyasla %25 daha düşük performans veriyor.

Bu sadece benim laptopuma özel bir durum mu çözemedim, üç defa teknik servise gönderdim ve işlemcinin standartlar dahilinde çalıştığını söylediler. Laptopun bu kadar sorunlu bir işlemci soğutmasının olmasını beklemiyordum.

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    2,1 MB · Görüntüleme: 44
Hocam aklımdan çıkmış :( Az önce tamamladım testi.
Hocam çok teşekkür ederim ilginiz için. Kendi laptopumda performans kaybı yaşıyorum ve bütün legion 5 pro türkiye modellerinde aynı sorun var diye şüpheleniyordum sizinkiyle karşılaştırdım ve yanılmışım, kendi ürünüme özel bir sorun yaşıyorum. Tüketici mahkemelerine başvuracağım ve laptopumun değiştirilmesini talep edeceğim yakın bir zamanda. Yeniden çok teşekkür ederim.

Cihazı kullanan arkadaşlar touchpadin sol kısmında sizde de bir sorun var mı? Sol kısım aralıklı olarak çalışmıyor ve bu global de yaşanan bir sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı