Legion 5 Pro, SSD'yi görmüyor

Cagatay_TR

Decapat
Arkadaşlar merhaba,
1 ay önce satın almış olduğum Lenovo Legion 5 Pro 16ITH6H model bilgisayarımı sorunsuz şekilde kullanıyordum. Sabah biraz çalıştıktan sonra yarım saat kadar PC başından ayrıldım, geri geldiğimde ise siyah bir ekranda "Start PXE over IPv4" hatası aldım. BIOS ayarlarından kontrol ettiğimde SSD'nin görülmediği fark ettim. Emin olmak için sistemi USB üzerinden Boot ettiğimde de SSD'yi göremedim.

1 Bilgisayarıma kendiliğinden ne olmuş olabilir?
2. SSD kendi kendine bozulmuş olabilir mi, eğer öyleyse ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• 16665298848883670670302278349373.jpg
    16665298848883670670302278349373.jpg
    280,4 KB · Görüntüleme: 18
Arkadaşlar merhaba,
1 ay önce satın almış olduğum Lenovo Legion 5 Pro 16ıth6h model bilgisayarımı sorunsuz şekilde kullanıyordum. Sabah biraz çalıştıktan sonra yarım saat kadar PC başından ayrıldım, geri geldiğimde ise siyah bir ekranda "start PXE over IPv4" hatası aldım. BIOS ayarlarından kontrol ettiğimde SSD'nin görülmediği fark ettim. Emin olmak için sistemi USB üzerinden boot ettiğimde de SSD'yi göremedim.

1 bilgisayarıma kendiliğinden ne olmuş olabilir?
2. SSD kendi kendine bozulmuş olabilir mi, eğer öyleyse ne yapmalıyım?

Cihaz garantili olduğu için müdahale etmeniz mantıksız olur.
Servisine ya da aldığınız yere götürün derim.

Cihaz garantili olduğu için müdahale etmeniz mantıksız olur.
Servisine ya da aldığınız yere götürün derim.
Cevabınız için teşekkür ederim,
Bilgisayarı hiç açmadım bilgisayarcıya getirip belleği kontrol ettirsem garantisi bozulur mu acaba? Bilgisayara ihtiyacım var ve Trabzon' da ikamet ettiğim için garanti sürecinin çok uzayacağını düşünüyorum.

Cevabınız için teşekkür ederim,
Bilgisayarı hiç açmadım bilgisayarcıya getirip belleği kontrol ettirsem garantisi bozulur mu acaba? Bilgisayara ihtiyacım var ve Trabzon'da ikamet ettiğim için garanti sürecinin çok uzayacağını düşünüyorum.

Bilgisayarcıda yetkisiz müdahale yapacağı için garanti bozulur.
Ama bazı markalarda bu gibi müdahalelerde garanti bozulmuyor.
Müşteri hizmetlerine sorun ama bilgisayarcı bakacak demeyin.
SSD yükseltmesi garantiyi bozarmı diye sorun.
Bozmaz derse kontrol ettirebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı