Legion 5 Pro vs ASUS ROG G17

Ekran testi sonuçları biraz kafamı karıştırdı. Çok ışık sızıyor gibi geldi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hala sıcaklıkları içeren bir video bulamadım. Elinizde sıcaklıkları gösteren bir video olan varsa atarsa çok sevinirim.
Işık sızması üründen ürüne değişiyor hocam, çok takılmayın ona.
Bu arkadaş sıcaklıklardan bahsediyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben galiba kararımı verdim, peki nasıl?
Benim daha çok taşınabilir bir bilgisayara ihtiyacım var. Bundan dolayı bu bakımdan kullanışlı olması lazım.
Asus
1- Daha hafif, hem laptopun kendisi hem adaptörü.
2- Çalıştığım ortama bağlı olarak klavyesinin minimum ses çıkartması benim için çok önemli. Ve Asus'un klavyesi gözlemlediğim kadarıyla sessiz.
3- Pil ömrü daha fazla.

Lenovo daha çok oturaklı bir bilgisayar gibi geldi. Masaüstü bilgisayar yerine en azından taşınabilir bir bilgisayarım olsun diyenler için.
1- Kendisi ve adaptörü çok ağır. Adaptörü neredeyse kafam kadar.
2- Klavyesi daktilodan farkı yok gibi. En ufak basmaya bile ses çıkarıyor.
3- Pil süresi kısa.

2K ekranı önemsemiyorum çünkü bana göre 2K ekran minimum 27" bir ekranda etkili olacaktır. Dolayısıyla 2K bir ekran istersem sonradan, bu isteğimi harici monitör alarak tamamlayabilirim.

300Hz kullanmak için illa 300Hz üstünü almamıza gerek yok. 300Hz zaten gördüğüm FPS kadar etki yapması yetecektir diye düşünüyorum. Dalgalı bir şekilde 250 FPS alıyorsam, 240'a sabitlerim ve en azından 300Hz'in 240'sını verimli olarak kullanabilirim. Bundan dolayı terchimi Asus tarafından yapıyorum fakat indirimini bekleyeceğim. Amazon'da her hafta akşam saatlerinde, ne zaman olduğunu bilmiyorum, rastgele ürünlerinde indirime gidiyor. Geçen hafta Asus ROG Zephyrus G15 GA503QM 1000₺ indirime girmişti, yeni bir laptop olduğu halde. Bu laptopunda yakın zamanda gireceğini düşünüyorum.

Ben galiba kararımı verdim, peki nasıl?
Benim daha çok taşınabilir bir bilgisayara ihtiyacım var. Bundan dolayı bu bakımdan kullanışlı olması lazım.
Asus
1- Daha hafif, hem laptopun kendisi hem adaptörü.
2- Çalıştığım ortama bağlı olarak klavyesinin minimum ses çıkartması benim için çok önemli. Ve Asus'un klavyesi gözlemlediğim kadarıyla sessiz.
3- Pil ömrü daha fazla.

Lenovo daha çok oturaklı bir bilgisayar gibi geldi. Masaüstü bilgisayar yerine en azından taşınabilir bir bilgisayarım olsun diyenler için.
1- Kendisi ve adaptörü çok ağır. Adaptörü neredeyse kafam kadar.
2- Klavyesi daktilodan farkı yok gibi. En ufak basmaya bile ses çıkarıyor.
3- Pil süresi kısa.

2K ekranı önemsemiyorum çünkü bana göre 2K ekran minimum 27" bir ekranda etkili olacaktır. Dolayısıyla 2K bir ekran istersem sonradan, bu isteğimi harici monitör alarak tamamlayabilirim.

300Hz kullanmak için illa 300Hz üstünü almamıza gerek yok. 300Hz zaten gördüğüm FPS kadar etki yapması yetecektir diye düşünüyorum. Dalgalı bir şekilde 250 FPS alıyorsam, 240'a sabitlerim ve en azından 300Hz'in 240'sını verimli olarak kullanabilirim. Bundan dolayı terchimi Asus tarafından yapıyorum fakat indirimini bekleyeceğim. Amazon'da her hafta akşam saatlerinde, ne zaman olduğunu bilmiyorum, rastgele ürünlerinde indirime gidiyor. Geçen hafta Asus ROG Zephyrus G15 GA503QM 1000₺ indirime girmişti, yeni bir laptop olduğu halde. Bu laptopunda yakın zamanda gireceğini düşünüyorum.
Hayırlı olsun şimdiden. İki cihazda üzmez.

Legion'ı inceledikçe daha çok sevdim. Cidden çok sağlam cihaz. Şu an Amazon'dan direkt yapıştırsam mı bilemedim ama cidden Türkiye fiyatını beklemek istiyorum. Klavyeye hayran kaldım, cidden mekanik olarak güzel olan sayılı laptop klavyelerinden. Siz ne diyorsunuz? Türkiye fiyatını beklemeden Amazon'dan alsam mı?

Bu arada 140W'lık 3070 sanki masaüstü 3060'ı gücünde gibi, bayağı sağlam FPS değerleri var makinenin.

Legion'ı inceledikçe daha çok sevdim. Cidden çok sağlam cihaz. Şu an Amazon'dan direkt yapıştırsam mı bilemedim ama cidden Türkiye fiyatını beklemek istiyorum. Klavyeye hayran kaldım, cidden mekanik olarak güzel olan sayılı laptop klavyelerinden. Siz ne diyorsunuz? Türkiye fiyatını beklemeden Amazon'dan alsam mı?

Bu arada 140W'lık 3070 sanki masaüstü 3060'ı gücünde gibi, bayağı sağlam FPS değerleri var makinenin.
Hocam, Amazon 30 Gün ücretsiz iade alıyor diye biliyorum. Ek olarak bazı Legion'lar için garanti veriyor muhabbeti dönmüştü. Bu ikisinden emin olup bence sipariş verin. Türkiye fiyatlarının ne olacağından emin değiliz. Satıcılarımız ne kadar kâr koyar, kesin bilemiyoruz. Olmadı, ucuz çıktı, iptal edip buradan alıverirsiniz. Tabii bu benim fikrim, aşağıda diğer hocalarım tarafından daha mantıklı fikir gelebilir. YTD 😃

Hocam, Amazon 30 Gün ücretsiz iade alıyor diye biliyorum. Ek olarak bazı Legion'lar için garanti veriyor muhabbeti dönmüştü. Bu ikisinden emin olup bence sipariş verin. Türkiye fiyatlarının ne olacağından emin değiliz. Satıcılarımız ne kadar kâr koyar, kesin bilemiyoruz. Olmadı, ucuz çıktı, iptal edip buradan alıverirsiniz. Tabii bu benim fikrim, aşağıda diğer hocalarım tarafından daha mantıklı fikir gelebilir. YTD 😃
Hocam içimden his Türkiye'de daha pahalı olacağı yönünde ama yine de en kötü dediğiniz gibi iade ederim. Klavyenin Türkçe olmaması benim için problem değil sonuçta yurtdışında kullanacağım ve yeri geldiğinde yine Türkçe yazabilirim.

Tek korkum Amazon'un çıkardığı vergi dışında ekstra bir vergi çıkar mı? Çıkmazsa sorun yok ama Türkiye'de ki vergilendirmeye ek bir şey çıkarsa cidden ortada kalırım. Siz ne düşünüyorsunuz, Amazon'da problem olur mu?

Hocam içimden his Türkiye'de daha pahalı olacağı yönünde ama yine de en kötü dediğiniz gibi iade ederim. Klavyenin Türkçe olmaması benim için problem değil sonuçta yurtdışında kullanacağım ve yeri geldiğinde yine Türkçe yazabilirim.
Katılıyorum hocam. Klavye QWERTY olduktan sonra benim için de sorun yok ama bu Almanya'dan gelenler QWERTZ düzeninde geliyordu sanırım.
Tek korkum Amazon'un çıkardığı vergi dışında ekstra bir vergi çıkar mı? Çıkmazsa sorun yok ama Türkiye'de ki vergilendirmeye ek bir şey çıkarsa cidden ortada kalırım. Siz ne düşünüyorsunuz, Amazon'da problem olur mu?
Hocam açıkçası sanmıyorum, ama emin değilim 1500 Euro'nun üzerinde görünüyor ürününün sayfasında. Almanya vergileri ile Türkiye vergileri benzerdi sanırım, o yüzden Amazon.com.de'de diğer çoğu Amazon'da olduğu gibi ürünün altında ekstra bir ücret göstermiyor diye biliyorum.

Gelelim şuraya.
Hocam sepete ekleyince 7-12 iş günü içerisinde gelebileceği söyleniyor. Hangisi doğru bilemedim.
Eki Görüntüle 979454
Ürünü sepetinize eklediğinizde 1500'ün altında görünüyor. Eğer böyleyse, ürünün ham fiyatı buysa bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Ayrıca Amazon hakkında çok olumlu yorumlar okumuştum. Tahmini vergi az gelirse para iadesi yapabiliyormuş, birisi 5 TL iade ettiğini söylemişti.

Bu 1500 Euro'yu geçmesini ben @Dark Lord of the Sith hocama sorunca Amazon'un onu ayarlayacağını, üzeceğini düşünmediğini söylemişti. Açıkçası ben de üzeceğini düşünmüyorum ama bu durumu destekle konuşmak çok daha sağlıklı olur. Bizim ülkemizde 1500 Euro üstü ticari ürün sayılabiliyor, ekstra vergiler çıkabiliyor, gümrükte kalır mı tarzı soruları sorarsanız, onlar da olumlu cevaplarsa bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. @ertunc23 hocam sanırım Türkçe olarak konuşmuştu onlarla.

Ayrıca:
  • 30 gün içinde ücretsiz iade edebilir miyim?
  • Siz bu ürün için garanti veriyor musunuz? Kullanıcı hatası olmadan bir sıkıntı olursa 2 yıl içinde ilgilenir misiniz?
sorularını sorup birinci ağızdan bilgi almanız sizin için daha garantili olur. :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı