Legion Y27 30 vs TUF VG27VQ

Bütçe
5000

Ertugrul5800

Centipat
Daha fazla  
Monitör
Vg27vq - Y27-30
Herkese merhaba arkadaşlar. 5 bin TL limitim var. İki monitör arasında kaldım. Legion 180Hz OC ile ama bazı makalelerde 30 dakika sonra 165 Hz olduğu söyleniyor. Arkadaşlar sizce hangisini almalıyım? Hangisi daha mantıklı? Bir arkadaşta Lenovo'da 1ms ve 3ms görüntüyü bozuyormuş, 0.5ms'de kilitli gözüküyormuş açmamış. VG27VQ'da VA panel, Y27 30'da IPS panel. Ama kontrast daha yüksek VG27VQ'nun. Sizce hangisini almalıyım? VG27VQ'da Curved olması ön plana çekiyor. Tavsiyelere açığım arkadaşlar.
Not: Vatan Bilgisayar'dan gidip alacağım. Vatan Bilgisayar'da iki monitör de mevcut. Tavsiyelerde açığım. 5000 TL limitim var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba arkadaşlar,. 5 bin TL limitim var. İki monitör arasında kaldım. Legion 180Hz OC ile ama bazı makalelerde 30 dakika sonra 165 Hz olduğu söyleniyor. Arkadaşlar sizce hangisini almalıyım? Hangisi daha mantıklı? Bir arkadaşta Lenovo'da 1ms ve 3ms görüntüyü bozuyormuş, 0.5Ms'de kilitli gözüküyormuş açmamış. VG27Vq'da VA panel, Y27 30'da IPS panel. Ama kontrast daha yüksek VG27Vq'nun. Sizce hangisini almalıyım? VG27Vq'da Curved olması ön plana çekiyor. Tavsiyelere açığım arkadaşlar.
Not: Vatan Bilgisayar'dan gidip alacağım. Vatan Bilgisayar'da iki monitör de mevcut. Tavsiyelerde açığım. 5000 TL limitim var.

Dostum 1ms ve 3ms değil. 1ms ve 2ms te bozuk 3 4 5 normal dedim.

Va önermem çok ghosting ve siyah ekranlarda blurlanan görüntü veriyor. Lenovo’yu öneririm kuzenime aldık. Ufo testinde gözlemledim çok başarılı ve renkleri de çok iyi

İnternete smearing yaz. Nasıl bir şey olduğu araştır VA almadan önce. Ben o videoları izledikten sonra VA almamaya karar verdim. IPS'te de ışık sızması ve siyahlar tam siyah değil gibi olumsuz yorum yapanlar var ama ben smearing, ghostinge tercih ederim. Mesela web sitelerinde aşağı kaydırırken yazılar kararıyor ve okunmayı engelliyor. Durunca okunuyor ama bu bana kabul edilemez geldi açıkçası.

İnternete smearing yaz. Nasıl bir şey olduğu araştır VA almadan önce. Ben o videoları izledikten sonra VA almamaya karar verdim. IPS'te de ışık sızması ve siyahlar tam siyah değil gibi olumsuz yorum yapanlar var ama ben smearing, ghostinge tercih ederim. Mesela web sitelerinde aşağı kaydırırken yazılar kararıyor ve okunmayı engelliyor. Durunca okunuyor ama bu bana kabul edilemez geldi açıkçası.

Yani sizce hangisini almalıyım.

VA önermem çok ghosting ve siyah ekranlarda blurlanan görüntü veriyor. Lenovo'yu öneririm kuzenime aldık. UFO testinde gözlemledim çok başarılı ve renkleri de çok iyi.

Kuzenine aldığınız monitör benim dedigimle aynı modelmi 0.5 ms nasıl alınıyor arkadaşın dediği gibi ms değişince görüntü bozuluyor mu?

Dostum 1ms ve 3ms değil. 1ms ve 2ms te bozuk 3 4 5 normal dedim.

Kusura bakmayın yanlış görmüşüm yani 5bin TL para veriyoruz bunu gören tek ben miyim neden 1ms veya 0.5ms de bozuk oluyor o çok kafamı karıştırıyor açıkçası.

Ben sadece VA panelin önemli dezavantajları olduğunu düşünüyorum ve IPS panelin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Lenovo Y27-30'u çok araştırmadım o yüzden yorum yapmayayım ama ben olsam ikisi arasından Lenovo'yu alırdım.

Yani sizce hangisini almalıyım.

Kuzenine aldığınız monitör benim dedigimle aynı modelmi 0.5 ms nasıl alınıyor arkadaşın dediği gibi ms değişince görüntü bozuluyor mu?

Kusura bakmayın yanlış görmüşüm yani 5bin TL para veriyoruz bunu gören tek ben miyim neden 1ms veya 0.5ms de bozuk oluyor o çok kafamı karıştırıyor açıkçası.

0.5 veya 1 ms nasıl alınıyor bilmiyorum açıkçası bir fark olacağını da düşünmüyorum. Gördüğüm kadarıyla zaten default ayarlarda bile pürüzsüz bir görüntü veriyordu Lenovo modeli. Tekrar söyleyeyim VA panel önermiyorum. YouTube'dan VA panellerin ghosting ve Black smearing sorunlarına bakabilirsiniz.

Ben sadece VA panelin önemli dezavantajları olduğunu düşünüyorum ve IPS panelin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Lenovo Y27-30'u çok araştırmadım o yüzden yorum yapmayayım ama ben olsam ikisi arasından Lenovo'yu alırdım.

Bakalım ayın 15'inde Vatan Bilgisayar'a gidip ikisini de karsilastiricam koyacağım önüme hangisi daha iyiyse onu alacağım ama Lenovo kronik sorunları var 180 Hz 30 dakika sonra kendi kendine 165Hz oluyor ve 0.5ms alamıyor kullanıcılar yorumları dekan arastirdum VG27vq daha mantıklı geliyor sanki.

0.5 veya 1 ms nasıl alınıyor bilmiyorum açıkçası bir fark olacağını da düşünmüyorum. Gördüğüm kadarıyla zaten default ayarlarda bile pürüzsüz bir görüntü veriyordu Lenovo modeli. Tekrar söyleyeyim VA panel önermiyorum. YouTube'dan VA panellerin ghosting ve Black smearing sorunlarına bakabilirsiniz.

Smearing ne oluyor tam olarak.

Bakalım ayın 15'inde Vatan Bilgisayar'a gidip ikisini de karsilastiricam koyacağım önüme hangisi daha iyiyse onu alacağım ama Lenovo kronik sorunları var 180 Hz 30 dakika sonra kendi kendine 165Hz oluyor ve 0.5ms alamıyor kullanıcılar yorumları dekan arastirdum VG27vq daha mantıklı geliyor sanki.

Güzel kardeşim YouTube'dan bak diyoruz görmen gerekiyor anlaman için.

165hz kullanırsın o zaman çok bir önemi olmaz kronik bir sorunu yoksa.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı