Lenevo Z-580 performans artırma önerisi

Yapacağınız şeyler çok basit bunları yaparsanız yüksek düzeyde bilgisayar hızlanacak ve GTA5 gibi bir oyunu medium low karışık oynayacaksınız
4GB RAM DDR? MHZ? kaçsa takacaksın
Termal macun fan temizliği
Bir format çok rahatlatacaktır PC
Altına bir laptop fanı mümkünse işlemci değişimi 4çekirdekli benim bildiğim i53210m 2çekirdek ve 3.10ghz boost ve bu kötü 4çekirdekli 2.5ghz işlemciyle değiştirebilirsineniz çok iyi olur toplamda tahminimce 250TL kadar edecektir işlemci fiyatını bilmem ama sadece temizleme ve ram takarsanız 150TL kadar baya yükselir performansınız zaten SSD var HDD varmıydı?
Hdd var bu arada ssd geçmeyi düşünüyorum
Ben Kingston ValueRAM ekledim. Memnunum bir sıkıntı yaşamadım.
Hocam ram üstüne mi ekliyeyim yoksa temiz 8 gb mı alayım?

Öncelikle merhabalar. Elimde Lenovo Z-580 dizüstü bilgisayar var. Bilgisayarın içine fazla masrafa kaçmadan birkaç performans arttırıcı taktırmam mümkün mü? Öncelikle 4 GB RAM var. Aslında 6 GB'dı ama yaptırdığım bilgisayarcı 2 GB'lık kısmını çalmış. Her neyse öncelikle oyunlardaki donmayı engellemek için RAM düzeyini 8 GB yapmayı düşünüyorum. Asıl sorun ekran kartında NVIDIA GT635M. Bilgisayar konularından pek anlamadığım için farklı ve daha iyi bir ekran kartı taktırmam mümkün müdür? Şu anlık aklımda bütçe yok ancak eğer yazan arkadaşlar fiyatlarıyla listeleyebilirlerse çok memnun olurum. Asıl merak ettiğim konu oyunlardaki performans değişimi ne düzeyde olur.

Eki Görüntüle 488742ve NVIDIA GT635.
NVIDIA GT635M**
Aslında kardeşim imkanın varsa sistemi direk 1000-1100TL'ye sat ama masaüstü PC toplamak istiyorsan sat ama diyorsan satamam durumum yok şuan sen bilirsin masaüstü için 2600TL'ye çok iyi sistem toplayabilirsin ama senin bileceğim iş.

Aslında kardeşim imkanın varsa sistemi direk 1000-1100TL'ye sat ama masaüstü PC toplamak istiyorsan sat ama diyorsan satamam durumum yok şuan sen bilirsin masaüstü için 2600TL'ye çok iyi sistem toplayabilirsin ama senin bileceğim iş.
2600tl ile nasıl bir sistem toplayabilirim?Oyunlardaki fps oranım ne olur?
İleride sıkıntı çıkaracak tipte mi?
Reis ayrıntılı info verebilir misin?

2600tl ile nasıl bir sistem toplayabilirim?Oyunlardaki fps oranım ne olur?
İleride sıkıntı çıkaracak tipte mi?
Reis ayrıntılı info verebilir misin?
Sana sistemi yazacağım arkadaşlar hatam olursa düzeltin
ANAKART:B450M-400TL
İŞLEMCİ:AMD RYZEN 5 1600-600TL
EKRAN KARTI:GT 1650 SÜPER-1250TL
RAM:8GB DDR4 3000MHZ-230TL
HDD:500GB-160TL
KASA-PSU:400TL-MODELİNİ SEN BELİRLERSİN
Bu sistem 3040TL indirimlerle düşecektir bayağı sadece RTX 3000serisinin çıkmasını ve yaza kadar beklemenizi öneririm bu sistem gayet iyi bütçe yetersizliğinden 8GB yazdım ve ssd ekleyemedim bütçeniz el verdiğinde 1TB HARDDİSK 240GB SSD VE 8GB DDR4 3000MHZ RAM EKLEMİNİZİ ÖNERİRİM ama bana 3600TL bütçe verin müthış bir sistem dizerim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı