Lenf bezi şişmesi neden olur?

BenSamet

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle selam. Annem yaklaşık 1 haftadır kasığında bir şişlik olduğunu dokunduğunda acı ve yanma olduğunu söyledi. Doktora gittik 4cm büyüklüğünde lenf nodu olduğunu ultrasondan gördüler. Başka bir hastaneye sevk etti. Sizce ne olmuş olabilir korkar durumdayız kanser olma ihtimali var mı?

Öncelikle selam. Annem yaklaşık 1 haftadır kasığında bir şişlik olduğunu dokunduğunda acı ve yanma olduğunu söyledi. Doktora gittik 4cm büyüklüğünde lenf nodu olduğunu ultrasondan gördüler. Başka bir hastaneye sevk etti. Sizce ne olmuş olabilir korkar durumdayız kanser olma ihtimali var mı?
İhtimal var evet fakat çoğunlukla enfeksiyon kaynaklı şişme oluyor. Tam neticeyi doktor söyler. Evham yapılacak bir durum yok korkmayın.

Hocam son durum ne oldu merak ettim, benim de son zamanlarda koltuk altımda çıktı iyileşiyor sonra yenisi çıkıyor.

Yarın hematolojiye randevu aldık gideceğiz bakalım detayları yazarım.

Hocam son durum ne oldu merak ettim, benim de son zamanlarda koltuk altımda çıktı iyileşiyor sonra yenisi çıkıyor.

İnceledi bayağı büyükmüş dedi tamamının biyopsiyle alınmasını önerdi.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun hocam, umarım büyük bir şey çıkmaz. İçinizi rahatlatmak adına söyleyeyim, acıyorsa ve yanıyorsa kanser olma ihtimali çok düşükmüş, kanser tarafından oluşanlarda acı olmuyormuş genellikle.

Sağ olun dokununca yanma olduğunu söyledi annem umarım bir şey yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı