Lenova İdeapad 100 Sigorta Tarafından Anakart Değişimi

badyguard14

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Vatan Bilgisayar'dan alınma cihazımızda Nvidia GTX 920MX ekran kartında sorun var idi. Garanti kabul etmedi, (hiç kullanmadığımız halde) ücret çıkarttı bizde sigortaya yolladık. Sigorta hizmeti veren firma tarafından sanırım anakartta entegre değişimi gerçekleştirilmiş (tamir edilmiş de olabilir bilmiyorum). Sizce daha sonra tekrar arıza açar mı aynı yerden?

%100 bunu tahmin etmek mümkün değil. Ancak çip değişimi BGA ile kaliteli bir şekilde yapılmışsa hiç sorun olmayabilir. Buradaki sorun Vatan Bilgisayardan kaynaklanıyor. Tüketici hakem heyetine başvurunuz. Eğer anlatıığınız durum doğru ise ürün iadesi/para iadesi/değişimi yapılabilir.

İşlemin nasıl yapıldığını bilmiyorum ama arasam bilgi verirler mi acaba ? Tüketici hakem heyeti işi biraz zor çünkü adamlar her şekilde haklı çıkarıyor kendini. Önce yolladık harddisk değişti geldi sonra 1 ay kullanılmadı ve garantiden gelirken ekran kartını yüklememişler. Tekrar kullanayım dedim yükledim driver'ını yine aynı hata. Daha sonra tekrar yollayınca da işte sıvı teması kullanıcı hatası 1900 TL dediler. Cihaz zaten 2 bin TL. Bende üstüne düşmedim çünkü 5-6 ay beklemek hiç içten değil. Zaten 2 yıl garantili. Son çare sigortaya yolladım işte orada tamir edildi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tarz olaylarda tamir olayı yok. Bakkalar genelde tamir yaparız derler ama bir süre sonra sorun devam eder. En mantıklı yok anakartın komple değiştirilmesi.
Ayrıca sıvı teması vs yoksa servis anakart değişimi yapması gerekli. Ama sigortaya verdiğin için kabul etmeye bilirler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı