Lenova İdePad Yoga 11 Mavi Ekran Hatası

Alper2511

Hectopat
Yer
Dünya
Daha fazla  
Meslek
Hacker
Bilgisayarım sürekli mavi ekran veriyor. Yeniden başlatılırken, kapatırken, format atarken mavi ekran veriyor. Mavi ekranda İnvenSense Sensör adlı sürücü yazıyor. Aygıt yöneticisinden baktığımda da sürücüde sorun olduğunu gösteriyor. Windows 8.1 RT kullanıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekran Görüntüsü (1).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi sonuncu dmp'yi inceledim. "AngleSensor.sys"ten kaynaklanıyor. Bu hizmeti kapatıp cihazınızı kullanmayı deneyebilir misiniz?
Bu arada dmp dosyasında hata görünmüyor, sadece kararsız görünüyor. Mavi ekran alırsanız fotografını çekebilir misiniz daha kesin bir çözüm bulalım.

Şimdi sonuncu dmp'yi inceledim. "AngleSensor.sys"ten kaynaklanıyor. Bu hizmeti kapatıp cihazınızı kullanmayı deneyebilir misiniz?
Bu arada dmp dosyasında hata görünmüyor, sadece kararsız görünüyor. Mavi ekran alırsanız fotografını çekebilir misiniz daha kesin bir çözüm bulalım.

547149fb-3db9-4da9-8ad6-b2e0b71c4021.jpg

Hizmeti kapattım fakat yine mavi ekran verdi.
Tam olarak hangi hizmeti kapatmam gerekiyor ?
Hizmetlerden algılayıcıları ve aygıt yöneticisinden problemli sürücüyü devre dışı bıraktım.

Son düzenleme:
Hayır,bu sorun 1 kaç yıl önce başladı.Uygulama sadece windows mağazasından indirebiliyorum.Windows rt internetten program indirmeye izin vermiyor.

Tüm işletim sisteminizi kendine getirmek için aşağıdaki yöntemi izleyelim.

Win tuşuna basın ve cmd yazın.

Çıkan sonucu yönetici olarak çalıştırın.

cmd'ye aşağıdaki komutları girin:
powercfg /h off
fsutil behavior set encryptpagingfile 0

Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Cmd'ye aşağıdaki komutları girin.

1- sfc /scannow
2- dism /online /cleanup-image /scanhealth (sistem dosyalarında hata var mı internetten kontrol etsin)

Hata yoksa aşağıdaki gibi görünür, bu durumda bir sonraki adımı atlayın.

1567355529240-png.433977

Hata çıkarsa cmd'ye: dism /online /cleanup-image /restorehealth

3- chkdsk c: /f /r (sürücü hatası var mı kontrolü, windows c'de yüklü değilse yüklü olduğu sürücünün yazılması gerekiyor)

Bu işlemler, işletim sisteminizi yeniden ayağa kaldıracaktır. Sorun RAM'lerde görünmüyor, bu nedenle RAM'lere ilişkin bir çözüm sunmuyorum.

Bu işlemlerden sonra hata alırsanız yeniden dmp dosyasını iletin, ancak sorun büyük olasılıkla yazılımsal değil donanımsal. Karşılaştığınız hata bilgisayarınızın yön sensörüyle ilişkili görünüyor. Hizmeti kapamanıza rağmen bu hatanın gelmemesi gerekiyordu. Bu işlemleri dll'lerde hata var mı diye son bir kontrol etmek için verdim size.

Dediklerinizi yaptım,sürücüde sorun ve hata bulunmadı.Yeniden başlat dediğimde tekrar mavi ekran verdi.Aygıt yöneticisinden sorunlu gösterilen sürücüyü kaldırıp tekrar denedim tekrardan mavi ekran verdi.

Malesef yine aynı sürücü hatası görünüyor. Yazılım sorunu olmama olasılığı çok yüksek gibi görünüyor. Servise gönderme şansınız var mı? Bu donanım anakart üzerinde yerleşik olması gerekiyor.

"IMAGE_NAME: AngleSensor.sys"
Ek olarak, böyle bir driver indirebileceğiniz yer var mı? Lenovo'nun sitesinde veya başka bir alanda? Onu da deneyebiliriz.

Malesef yine aynı sürücü hatası görünüyor. Yazılım sorunu olmama olasılığı çok yüksek gibi görünüyor. Servise gönderme şansınız var mı? Bu donanım anakart üzerinde yerleşik olması gerekiyor.

"IMAGE_NAME: AngleSensor.sys"
Cihazı alalı 5 yıldan fazla oluyor.Lenova'nın sitesinde ve internette bu ürün için driver bulamadım.Bir bilgisayarcıya götüreceğim.
Yardımlarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı