Çözüldü Lenovo 15IAU7 laptopta RAM ve SSD yükseltmesi yapılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Evet yapabilirsiniz. 1 adet lehimli RAM ve 1 adet SO-DIMM RAM slotu mevcut. SSD durumu ise batarya boyutuna göre değişiyor. 38wh batarya varsa bir adet 2.5" SATA slotu ve 1 adet M.2 SSD slotu, eğer 45wh batarya mevcut ise 1 adet M.2 SSD slotu mevcut oluyor.

Kaynak: https://www.google.com/url?sa=t&sou...gQFnoECAcQAQ&usg=AOvVaw1_cCbBnEx2eVazKhBIYydw

Teşekkür ederim. Bataryası 65 W. Bilgisayardan pek anlamıyorum. İcindeki RAM'in çıkarilip 16 GB mi takilmasi gerekiyor yoksa ek 8 GB yetiyor mu ve SSD icinde ayni şekilde mi yapilmasi gerekiyor, 1TB uyumlu mu?

Adaptör 65W modelde, bataryası kaç watt öğrenmemiz gerekir eğer aklınızda ekstra ekleme varsa. Veya icini açıp boşta 2.5"slotu var mi bakabilirsiniz, Halihazırda M.2 SSD vardır büyük ihtimal. Onu değiştirebilirsiniz ve 1TB destekler. RAM konusunda CPU-Z indirmeniz isteyeceğim. Memory ve SPD sekmelerinin ekran görüntülerini atar mısınız? Halihazırda olan RAM miktarını da yazarsanız sevinirim.

Adaptör 65W modelde, bataryası kaç watt öğrenmemiz gerekir eğer aklınızda ekstra ekleme varsa. Veya icini açıp boşta 2.5"slotu var mi bakabilirsiniz, halihazırda M.2 SSD vardır büyük ihtimal. Onu değiştirebilirsiniz ve 1TB destekler. RAM konusunda CPU-Z indirmeniz isteyeceğim. Memory ve SPD sekmelerinin ekran görüntülerini atar mısınız? Halihazırda olan RAM miktarını da yazarsanız sevinirim.

Batarya da sanırım 45 watt.

Adaptör 65W modelde, bataryası kaç watt öğrenmemiz gerekir eğer aklınızda ekstra ekleme varsa. Veya icini açıp boşta 2.5"slotu var mi bakabilirsiniz, halihazırda M.2 SSD vardır büyük ihtimal. Onu değiştirebilirsiniz ve 1TB destekler. RAM konusunda CPU-Z indirmeniz isteyeceğim. Memory ve SPD sekmelerinin ekran görüntülerini atar mısınız? Halihazırda olan RAM miktarını da yazarsanız sevinirim.

Mevcut RAM 8 GB.

Dosya Ekleri

• 20231114_223200.jpg
    20231114_223200.jpg
    95,9 KB · Görüntüleme: 16
  • 20231114_223120.jpg
    20231114_223120.jpg
    87,8 KB · Görüntüleme: 13
Lehimli 1 adet 8 GB RAM mevcut. SO-DIMM slotu boşta. 8 GB 3200MHz CL22 DDR4 sodım RAM alıp takabilir 16 GB yapmak için. 45wh ise içinde olan M.2 SSD'yi çıkartıp 1TB SSD takabilirsiniz.

Lehimli 1 adet 8 GB RAM mevcut. SO-DIMM slotu boşta. 8 GB 3200MHz CL22 DDR4 sodım RAM alıp takabilir 16 GB yapmak için. 45wh ise içinde olan M.2 SSD'yi çıkartıp 1TB SSD takabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim. Bataryaya da buradan baktım doğruysa eğer peki oyunlarda fark eder mi? Açmayan oyunları açar mı 8 RAM daha takviye yapınca?

Rica ederim, Lenovo Vantage doğru gösterir, problem olmaz. RAM takviyesi açamayacağı oyunları açmanızı pek sağlamaz, Dual channel RAM birazcık FPS artışı sağlar.

Geri
Yukarı