Lenovo 16" Legion Pro 5i vs ASUS ROG STRIX G16

Ern_gyk

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. 1 tane laptop alıp 4 5 yıl hem programlama hem de oyun icin degistirmeden kullanmak istiyorum. 3 tane ürün arasında kaldım. Marka olarak aslında aklımda ASUS var ama çok iyi bir indirim buldum Lenovo'da sizce hangisini almalıyım? Hem niye önerdiğinizi hem de uzak durmam modelleri veya markaları söyleyebilirseniz çok sevinirim. Not: Isinma sorununun minimum derece olmasını istiyorum daha önceki kotu deneyimim yüzünden.

Lenovo PC link: Lenovo 16" Legion Pro 5i 16IRX8 Gaming Laptop (Onyx Gray)
ASUS:ASUS ROG STRIX G16 (G614JV-ES94) 16" 240Hz (3ms) QHD+ WQXGA (100% DCI-P3) Gaming Laptop w / NVIDIA GeForce RTX 4060 8GB GDDR6 (Core i9-13980HX)

Bunlar arasindan tasinabilirlik yanina biraz performans istiyorsaniz M16, direkt saf guc istiyorsaniz Legion 5i. G16 almanin pek manasi yok Legion 5'in G16'da kalite olarak asagi kalir bir yani yok. 32GB RAM ve 4070 ile geliyor olmasi da cabasi ustelik fiyati daha uygun.

Bunlar arasindan tasinabilirlik yanina biraz performans istiyorsaniz M16, direkt saf guc istiyorsaniz Legion 5i. G16 almanin pek manasi yok Legion 5'in G16'da kalite olarak asagi kalir bir yani yok. 32GB RAM ve 4070 ile geliyor olmasi da cabasi ustelik fiyati daha uygun.
Peki kronik bir sorunu var mı lenovo modellerinin ? En çok korktuğum şey aşırı derecede ısınması.

Gönül rahatlığıyla tercihimi legiondan kullanabilirim o zaman ?

Legion yillardir satan - bilinen, herhangi bir modelinde kronik sorunu olmayan, sogutmasi iyi guzel bir model. Gonul rahatligiyla alabilirsiniz. Ilk kasalarinda sorun cikarmaya musait tek yapisi menteselerdi onu da yillar icerisinde epey iyi noktaya getirdiler zaten.

ROG STRIX G16 kullanıyorum 4060'lı model işlemci i7 13. nesil fark bu. Memnunum Legion kalitesini bilmiyorum ama ben ASUS ROG'u çok başarılı buldum.

Bende fiyat avantajından dolayı Legion'u öneririm bence kalite olarak aşağı kalır yanı yok, 2000 $ üzerine çıkma şansın varsa 4080'li modeli alman daha mantıklı olur:

Geri
Yukarı