Lenovo, Acer, Gigabyte gibi markaların RTX 4000 laptopları ne zaman satışa çıkar?

Birçok markanın 12.nesil ve 3060 modelleri stokları eriyor. Son demlerini yaşıyorlar bence 1 ay içinde hepsi çıkar diye düşünüyorum.

Hocam YouTube'a ASUS ROG STRIX G18 pil sorunu yazıp videoyu izleyebilir misiniz? Mehmet boz diye bir kanal paylaştı daha bugün link atmadım bilerek yasak mı değil mi bilmiyorum geçen resim attım diye foruma ceza verdiler. Pil hemen düşmüyor ama oyundayken belli bir süre sonra düşmeye başlıyor.
hocam izledim şimdi, bataryası kaç watt bu g18’lerin? Açıkçası ben bakmadım g16 lar 280 kullanıyor g18 de 330 olması lazım doğru mu?
Büyük ihtimal adaptör kaynaklıdır.
Bu video dışında ben başka örnek de görmedim yeni seride açıkcası arkadaşınki talihsizlik olmuş.
Çözülemeyecek bir şey değildir bence. Çünkü dediğim gibi cihaz yeni daha 3. Biosu falan yayımlandı. Düzelecektir diye düşünüyorum.
Ben sadece benim cihazdan memnun olduğumu dile getirdim.
Kafanızı karıştırıyorsa omen’de harika seçenek ama onunda şu an yazılımsal sorunları var. Arkadaşlar konu altında paylaşıyorlar bilginiz olsun.

Hocam izledim şimdi, bataryası kaç watt bu G18'lerin? Açıkçası ben bakmadım G16'lar 280 kullanıyor G18 de 330 olması lazım doğru mu?
Büyük ihtimal adaptör kaynaklıdır.
Bu video dışında ben başka örnek de görmedim yeni seride açıkçası arkadaşınki talihsizlik olmuş.
Çözülemeyecek bir şey değildir bence. Çünkü dediğim gibi cihaz yeni daha 3. BIOS'u falan yayımlandı. Düzelecektir.

Bunda da 280'lik koymuşlar hocam hatta onu geçtim 4080'liye de 280'lik koymuşlar işin garip yanı bu laptopların aynısı yurt dışında 330 lukla gelıyor. Videoyu çeken arkadaş sorunla ilgili video atmaya devam edecek takipteyim bakalım ne olacak.

Bunda da 280'lik koymuşlar hocam hatta onu geçtim 4080'liye de 280'lik koymuşlar işin garip yanı bu laptopların aynısı yurt dışında 330 lukla gelıyor. Videoyu çeken arkadaş sorunla ilgili video atmaya devam edecek takipteyim bakalım ne olacak.
Hayır orda yanılgı var sanırım. Genel olarak Rog STRIX laptopları tanıtırken, scar modelleriyle aynı açıklamayı girmişler. g16'yı alırken 175 watt ekran tdp değeri var sanıyorduk bizde. Halbuki 4060'lar 140tdp değere sahipmiş. Asus Türkiye ile konuştuğumda, g serisinde 280 watt olduğunu söylediler. Tepe modellerde 330'luk konulduğunu söylediler. Kutusunun içinde de bu bilgiler yazıyor kontrol ettim kullanım klavuzu vesaire. Online klavuzlarda tutuyor.
Fakat bahsettiğiniz gibi bu işte bi gariplik yok değil. 4060 nerde 4080 nerde. Neden 280 watt adaptör koyarsın ki?

Hayır orada yanılgı var sanırım. Genel olarak ROG STRIX laptopları tanıtırken, Scar modelleriyle aynı açıklamayı girmişler. G16'yı alırken 175 watt ekran TDP değeri var sanıyorduk bizde. Halbuki 4060'lar 140TDP değere sahipmiş. ASUS Türkiye ile konuştuğumda, g serisinde 280 watt olduğunu söylediler. Tepe modellerde 330'luk konulduğunu söylediler. Kutusunun içinde de bu bilgiler yazıyor kontrol ettim kullanım kılavuzu vesaire. Online kılavuzlarda tutuyor.
Fakat bahsettiğiniz gibi bu işte bir gariplik yok değil. 4060 nerede 4080 nerede. Neden 280 watt adaptör koyarsın ki?

Hocam ben ASUS'un kendi sitesindekilerde genelde 330W gördüğüm için dedim. ASUS'un kendi sitesinden istediğiniz modele bakıp teknik özellikler kısmından bataryasına bakabilirsiniz. ROG Strix - All Models|Dizüstü Bilgisayar Oyun|ASUS Türkiye ama trdeki satan firmaların özellikler kısmında 280 yazıyor aynı modellerde.

Hocam ben ASUS'un kendi sitesindekilerde genelde 330W gördüğüm için dedim. ASUS'un kendi sitesinden istediğiniz modele bakıp teknik özellikler kısmından bataryasına bakabilirsiniz. ROG Strix - All Models|Dizüstü Bilgisayar Oyun|ASUS Türkiye ama trdeki satan firmaların özellikler kısmında 280 yazıyor aynı modellerde.
Evet anlıyorum ama g16'ya da bakarsanız 4060'lık modellerde de 330'lık yazıyor hatta o listede benim cihaz bile yok. Bazı modellere bildiğiniz kopyala yapıştır yapmışlar 280'lik cihaz 330 gelecek diye bekliyorduk. İncelemesi de yoktu. Cihaz bi geldi 280 watt, yurtdışı sitesine baktım 280 yazıyor, kullanma klavuzunda da 280 olunca tamam dedim sorun yok.
Anlayacağın info konusunda biraz saçmalamış ASUS.
Ana sitelerinde benim cihazın model kodu bile yoktu fakat cihaz Türkiye pazarında çoktan bitmişti mesela.
Demem o ki biraz incelemelerine bakarak ol, emin kalırsan al. Benimle birlikte bir sürü arkadaş aldı bu cihazı, hiçbirinde sorun yok sadece dediğim gibi yazılım güncellemesi bekliyoruz şu anlık.
330'luklar tepe model 4090 ve 4080'lerin 2k ekranlısında geliyor bu arada. Diğerleri dümdüz 280 olması lazım.

Arkadaşlar Lenovo'nun kendi resmi forumundan admin dönüş yaptı. PSREF Legion Legion Pro 7 16IRX8H ve PSREF Legion Legion Pro 7 16IRX8 bu 2 cihaz yaklaşık 2 hafta içinde Türkiye'de olmalıdır yazmış bilginiz olsun. Ben yine sıkıntıdayım çünkü 4080'li model gelmiyor henüz, söylediğine göre bu modeller gelecek sadece 2 hafta içinde 4090 ve 4070. @Astiva hocam siz ne yaptınız, Gigabyte dönüş yaptı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Lenovo'nun kendi resmi forumundan admin dönüş yaptı. PSREF Legion Legion Pro 7 16IRX8H ve PSREF Legion Legion Pro 7 16IRX8 bu 2 cihaz yaklaşık 2 hafta içinde Türkiye'de olmalıdır yazmış bilginiz olsun. Ben yine sıkıntıdayım çünkü 4080'li model gelmiyor henüz, söylediğine göre bu modeller gelecek sadece 2 hafta içinde 4090 ve 4070. @Astiva hocam siz ne yaptınız, Gigabyte dönüş yaptı mı?

4070li lenovonun fiyatı hakkında bilginiz var mı? 45-50 arasına satılır mi acaba

Yurtdışında 2800dolar Türkiye'ye +60k hayırlı olsun

4070li lenovonun fiyatı hakkında bilginiz var mı? 45-50 arasına satılır mi acaba

Yurtdışında 2800dolar Türkiye'ye +60k hayırlı olsun
Zaten türkiye’ye gelmesini beklediğiniz süre zarfı içinde kur oynaması da etki edecek o yüzden mevcut modellere yönelmek daha mantıklı pahalılanmadan.
Ayrıca 4070’li model alınacağına 4060 alınması daha mantıklı bir seçim olacaktır diye düşünüyorum, bütçe varsa 4080.
4070 cidden değecek bir kart değil o paralara.

Gigabyte bir tarih vermedi, sadece çok yakında yazmışlardı.

Geri
Yukarı