Çözüldü Lenovo B50-30 Bilgisayar klavyesine "su" döküldü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

suleymandy

Centipat
Makaleler
3
Daha fazla  
Selamlar öncelikle, bilgisayar olarak bahsettiğim Lenovo B50-30 klavyesi bugün Fortnite oynuyordum bilgisayar başında ve Su'da yanımdaymış fark etmedim, kolum çarptı ve bilgisayarın klavyesine saçıldı içindeki tüm su, bir gün sonra uyandığımda bilgisayar klavyesinin tuşları yapış yapıştı basınca çıkan sesler suyun temas ettiği tuşlarda gitmişti direkt yapışkan sesi geliyordu bir sorun olur mu? Suda herhangi bir madde yoktu normal marketten alınmış su.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar öncelikle, bilgisayar olarak bahsettiğim Lenovo B50-30 klavyesi bugün Fortnite oynuyordum bilgisayar başında ve Su'da yanımdaymış fark etmedim, kolum çarptı ve bilgisayarın klavyesine saçıldı içindeki tüm su, bir gün sonra uyandığımda bilgisayar klavyesinin tuşları yapış yapıştı basınca çıkan sesler suyun temas ettiği tuşlarda gitmişti direkt yapışkan sesi geliyordu bir sorun olur mu? Suda herhangi bir madde yoktu normal marketten alınmış su.

Geçmiş olsun dileklerimle ... Vedalaştınız mı bilgisayarınızla?

Son düzenleyen: Moderatör:

Hemen bataryayı çıkart kuru bir bezle bilgisayarın üstünü sil düz bir zemine havlu koy ve bilgisayari ters v şeklinde çevir. 2-3 gün sakın açma, eğer böyle duzelmesse pcni pirinç içine koyabilirsin.

Bende Lenovo Ideapad vardı. Yoğurt dökülmüştü klavyesine, sadece boşluk tuşu yapış yapış çalışıyor diğer hepsi iyi durumda. Ters çevirip süpürmüştüm iyice.

Klavye sökme işlemi.

Yukarıdaki video yardımı ile değiştirebilir veya pirinç içerisinde bekletebilirsin.

Teşekkürler, birazda olsa yardımcı oldu.
Geçmiş olsun dileklerimle ... Vedalaştınız mı bilgisayarınızla?

Hayır çünkü pirinç içinde bekletince biraz iyi oldu :)
Hemen bataryayı çıkart kuru bir bezle bilgisayarın üstünü sil düz bir zemine havlu koy ve bilgisayari ters v şeklinde çevir. 2-3 gün sakın açma, eğer böyle duzelmesse pcni pirinç içine koyabilirsin.

Bataryasız kullanıyorum, pirinç içinde bekletip PC klavyesini açıp kurulayınca biraz düzeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı