Çözüldü Lenovo B50-50 format atamıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AsakaXenshi

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Cpu: AMD Ryzen 5 5600X / Gpu: SAPPHIRE Nitro Plus 6700 XT / Ram: CORSAIR Vengeance RGB Pro 16 GB CL16 3600Mhz / MotherBoard: GIGABYTE UD X570 / Psu: SHARKOON ShpV2 650w
Selamlar herkese konu başlığında belirttiğim gibi Lenovo B50-50 Laptop'a sahibim ve format atmak istiyorum. Öncelik olarak iğne yardımı ile Recovery tuşuna basıp Recovery yapmak istedim fakat System Recovery dediğim zaman PC tekrardan normal bir şekilde başlıyor. Ek olarak format tuşlarının hepsini denedim USB takılı ama format atamıyorum hiçbir şekilde Boot menüsü gelmiyor.

Çözüm
Sorunu çözdüm. UEFI olmadığı için legacy olarak format atmam gerekti, Rufus aracılığı ile baştan formatladım USB'yi.
Şu an mevcut olan işletim sistemi nedir? Windows 10 üzerinden BIOS açılabiliyor diye biliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunu çözdüm. UEFI olmadığı için legacy olarak format atmam gerekti, Rufus aracılığı ile baştan formatladım USB'yi.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı