Lenovo B51-35 işletim sistemi tavsiyesi

qRazieL

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Selamün aleyküm başlıkta da belirttiğim gibi bu bilgisayara hangi işletim sistemini kurmalıyım? Bu sene aldım bilgisayarı ve aldığımda windows 10 single language yüklü geldi. Ama lenovo sağolsun gerekli gereksiz her şeyi yüklemiş. Birde ekran kartını güncellediğimde mavi ekran hatası alıyorum. Şu an windows 10 kullanıyorum temiz format attım ama ekran kartı güncelleyemiyorum. Güncellediğimde mavi ekran hatası çözemedim. Burda konuda açmıştım minidump dosyalarını yollamıştım ama çözememiştim. Birde bilgisayarda kasılmalar oluyor Chrome'a yazı yazmaya çalıştığımda bazen yazı gözükmüyor sonra bir anda hızlıca yazılıyor kendi kendine, videolarda başta ekran siyah oluyor ses geliyor videoyu geri sardığımda normal olarak video oynatıyor. Ne yapmalıyım ? Hangi işletim sistemini kurmalıyım ? Windows 10 pro ya felanmı geçiyim ? Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

İşlemci : AMD A8-7410 APU AMD Radeon R5 Graphics 2.20 GHz Turbo 2.40 GHz
Ekran kartı : AMD Radeon R5 M330 2 GB
RAM : DDR3 4GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Driverları var sitede görmüşsünüzdür Pick an OS diyince çıkıyo driverlar windows 10 diye yanlarında yazıyoda ben hiç bu bilgisayarın windows 10 a uyumlu olduğunu sanmıyorum windows 10 ile sattılar ama orjinal windows 10 single language keyide biosa gömülü zaten ne yapmalıyım sizce windows 10 mu kurayım yoksa windows 8.1 , windows 7 felanmı kurayım. Bide bios güncellemeye çalıştığımda zaten güncel diyo.

Pick deyince W8.1 için listeliyor, dediğin not W10 diye not da düşülmüş, biraz alelacele olmuş gibi.
Makinanın çalışmasından şüphe duyuyorsan Lenovo sitesindeki driverları kurup dene.
Ya da sadece ekran kartını sitedeki eski driver ile ya da kullandığından önceki driver ile dene.
W 10'u direkt windows sitesinden indirebilirsin, başka yerlerde aramana gerek yok.

Site driverlarıyla kullanıyorum zaten ama tam performansda kararlılıkta çalışmıyo bence bilgisayar şimdi Windows 10 Pro indiriyorum bakalım sürümle alakalı bi fark olcakmı.

O bilgisayara Windows 10 için de Bios Update çıkmış. Bios Güncelledikten sonra dene bir de ekran kartı sürücüsünü.

Ve Lenovo nun sitesinde makina 8.1 gözüküyor. Baktın yine olmadı Win10, 8.1 kullan bişey kaybetmezsin

O bilgisayara Windows 10 için de Bios Update çıkmış. Bios Güncelledikten sonra dene bir de ekran kartı sürücüsünü.

Ve Lenovo nun sitesinde makina 8.1 gözüküyor. Baktın yine olmadı Win10, 8.1 kullan bişey kaybetmezsin
aynen dediğin gibi yapmayı düşünüyordum windows 10 pro insinde bide pro sürümünde deneyim olmazsa zaten windows 8.1 kurarım ama benim aklıma takılan bios update dosyasını indirdim kurulumdan önce uyarı veriyor sadece b41-35 için diye benim bilgisayar sürümüm b51-35 bi sıkıntı çıkmasın

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı