Çözüldü Lenovo B580 BIOS şifresi kaldırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hector Smith

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bir arkadaşım "Benim çocuklar laptobu kurcalamış, açılmıyor, sen anlarsın." diyerek laptobunu bana verdi. Ben de format atarım diyerek aldım ama nasıl becermişler ise BIOS'a şifre koymuşlar. :lanet:

Güç düğmesine basınca ekranda "LENOVO" yazısı çıkıyor, sonra siyah bir ekrana atıyor. Ekranda sadece ufak bir kilit simgesi var. 3 defa yanlış şifre girince laptop kendini kapatıyor. Yani her açılışta 3 şifre deneyebiliyorum. Hiçbir şekilde başka bir ekran çıkmıyor. Yani "BIOS için F2'ye basın" yazısı falan yok. Laptopta Novo tuşu var ama onunla da BIOS'a girilmiyor.

BIOS pilini çıkarıp takmayı denedim, değişiklik olmadı. İnternetten, bazı laptoplarda BIOS şifresinin tutulduğu daha ufak bir pil olduğu bilgisine ulaştım. Galiba o pili de buldum (BIOS pilinin yanında ufacık bir şey) ama çıkartılabilir değil. Yanında jumper da yok.

Bu BIOS şifresini nasıl ortadan kaldırabilirim? Lenovo'nun kullandığı BIOS markasını bilsem belki o bios için MASTER şifre bulabilirim internetten diye düşünüyorum. Veya başka bir yöntem önerebilecek var mı? Lütfen yardımcı olun. Şimdiden teşekkürler.

Düzenleme: Şöyle bir çözüm videosu buldum ama benim bunu yapma imkanım yok tabi ki. :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kendi laptobum olsa denerdim ama başkasının laptobunu bu kadar kurcalamak istemiyorum. Başka yöntem önerebilecek?

Son düzenleme:
Technopat makalesinde, BIOS şifresini yanlış girince bir kod veriyor diyor. Sonra o kodu bir sitede aratın, master key üretiyor diyor. Ama ben yanlış şifre girince kod falan vermiyor, sadece laptobu kapatıyor. Yani o yöntem de işe yaramadı. Başka çare kalmadı herhalde, servisi arayacaz.

Şifreyi bulduk, sorun çözüldü. Yardımlar için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözümü söylemeden çözüldü demek ban sebebidir nasıl çözdün?
Yukarıdaki mesajımda da söylediğim gibi; şifreyi bulduk. Sorun, BIOS şifresini bilmememizdi. Arkadaşın çocukları şifreyi buldular. Dolayısıyla sorun çözüldü. Aynı sorunu yaşayan başkalarına da yardımı dokunacak bir çözümüm olsaydı yukarıdaki mesajıma yazardım.

Düzenleme: Bir de çözülen konunun çözümünü yazmadığım için moderatörler ceza vermişler. Alın, cevabı alıntı yapıyorum:
Şifreyi bulduk, sorun çözüldü. Yardımlar için teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı