Lenovo E50-80 Maksimum RAM Desteği

E28T

Centipat
Lenovo E50-80 80J2 laptopumun anakartının ne kadar RAM desteklediğini öğrenmem gerekiyor fakat maalesef Lenovo'nun destek sitesinde hiçbir şey bulamadım. Başka hiçbir yerde de kayda değer bir bilgi yok. Sistemde şu an 4 GB RAM yüklü ama artık yetmiyor. Piyasada birden fazla E50-80 80J2 laptop olduğu için hangisi benimki emin olamıyorum.

Intel Core i3 5005U 2.00 GHz işlemci
Tam model numarası: E50-80 80J2020XTX

Lenovo laptopların sistem bilgileri düzgün bir şekilde yazardı ama bu sefer bulamadım. Cihazınızın büyük olasılıkla 16 GB desteği bulunuyor. Servis el kitabında uyumlu parçalarda 8 GB bellek görünüyor. Ayrıca başka bir yerde de kullanım kılavuzunda 16 GB desteği olduğu yazıyor. Diğer parça yükseltme sitelerinde de 16 GB diyor. DDR3 1600 MHz 1.35V SODIMM bellek alacaksınız. Voltajı 1.5 olan bellekler de var. Onlardan almayın, uyumsuz olabilir.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Helvacı topladığınız bilgiler için teşekkür ederim. Sadece iki şey aklıma takıldı. Resmini koyduğunuz ikinci sitede DDR3L RAM olduğu yazıyor fakat benim bulduğum birkaç yerde ve yüklediğim Speccy isimli programda RAM tipinin DDR3 olduğu yazıyor. İkinci şey ise bilgisayarımın tam model numarası ile baktığınız Lenovo Thinkpad Edge E5080 5TH Gen'in model numarası uyuşmuyor. Ve bildiğim kadarıyla bu benim bilgisayarımın bir üst modeli. İnternette Lenovo Thinkpad Edge E5080 5TH Gen'i arattığımda Intel Core i5 işlemci kullandığı ve 2.2 Ghz saat hızı olduğu yazıyor. Sadece alacağımın elimde kalmasından korkuyorum. Tekrar teşekkür ederim.

Oradaki L harfi belleğin voltajının "Low" yani 1.35 olduğunu belirtmek için var. CPU-Z programını indirin ve SPD sekmesini kontrol edin. Oradaki bellek voltajı 1.35 olması lazım. Benim bulabildiklerim bu kadar. En doğru bilgiyi almak için teknik servise mesaj atın. Ürün bilgilerinizi detaylı bir şekilde belirtin. Onların vereceği bilgiye göre yükseltme yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı