Intel T6500 Maksimum RAM Desteği

Yanlış bilgi
İşlemcilerin RAM desteği sınırı olmaz istediğiniz kadar takabilirsiniz. İşlemcilerin MHz uyum sınırı olur ki bu da mevcut durumunuzda 800 MHz. Daha yüksek MHz'li bir RAM 800 MHz çalışacaktır. Anakartınızın marka modelini paylaştğınız takdirde söyleyebiliriz RAM sınırını.

İşlemcilerin RAM desteği sınırı olmaz istediğiniz kadar takabilirsiniz. İşlemcilerin MHz uyum sınırı olur ki bu da mevcut durumunuzda 800 MHz. Daha yüksek MHz'li bir RAM 800 MHz çalışacaktır. Anakartınızın marka modelini paylaştğınız takdirde söyleyebiliriz RAM sınırını.
Eee bilgisayar laptop ama o dediğiniz masaüstü bilgisayarlarda değil miydi?

Acer Aspire 5738G

13 yaşında bir işlemciden bahsediyoruz. 4 GB RAM'i zaten var 8 GB yapmak pek bir şey ifade etmeyebilir. Eşeğin üstünde 100 kilo yük var, ona bir semer daha taksan yüke faydası olur mu, rahatlar mı eşek? Ha i3, i5 olsa tamam derdim.

CPU-z mainboard sekmesinden çipseti öğrenmen gerek, eski makinelerde bellek kontrolü çipsette.
GM45 ise maks. 8GB sistem belleği destekler. İşlemcini de değiştirebilirsin; onun için de çipseti biliyor olman gerekir.

Ekran kartının yetmediği oyunlarda durum değişmez.

CPU-z mainboard sekmesinden çipseti öğrenmen gerek, eski makinelerde bellek kontrolü çipsette.
GM45 ise maks. 8GB sistem belleği destekler. İşlemcini de değiştirebilirsin; onun için de çipseti biliyor olman gerekir.

Ekran kartının yetmediği oyunlarda durum değişmez.
Biraz daha açabilir misiniz? Benim oynadığım oyunlar ekran kartımın desteklediği oyunlar ama bazılarına RAM yetmiyor bunun önüne geçmek için alacaktım. Bir de işlemciyi nasıl değiştireceğim laptop da?
Hocam çipset PM45.
Burada 8GB denmiş benim çipsete.

Son düzenleme:
Evet çipsetinin desteklediği maks. sistem belleği totalde 8. Ekran kartı yetiyor RAM yetmiyorsa işe yarar tabii ki.

İşlemcin PGA soketli olmalı, vidalı sokete sabitlenmiş, vidasını çevirince işlemci çıkarılıp laptobunun desteklediği işlemciyi takabilirsin. Linkinde uyumlu ürünleri tıklarsan 35W TDPli ve PGA soketli ürünler BIOS desteklediği sürece senin laptobunda da çalışır. Soket bilgisine de CPU-z'den ulaşabilirsin ya da görsel kontrol.

BIOS destekliyor mu diye sorarsan araştırman gerek. Laptop eski olduğundan yapılabiliyorsa birçok kaynağa ulaşıyor olman gerekir. Önce işlemci fiyatlarına bak, fahiş ise araştırmana gerek kalmaz.

Geri
Yukarı