Çözüldü Lenovo Edge 520 laptop bataryasını çıkartıp takmadan açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Wardom

Decapat
Yer
İstanbul
Bir ara bataryasını değiştirmiştim.
Bu dediğim sorun bayağıdır var. Belki çözümünü bilen biri vardır diye konu açayım dedim.

Laptopun bataryası ve şarjı takılıyken taktığımda açılmıyor.
Şarjdan çekip bataryayı çıkar tak yaptığımda açılıyor bir tek.
Sadece şarjdan çıkartıp denediğimde de açılmıyor.

Bataryayı değiştirsem problem çözülür mü bilgisi olan var mı?

Son düzenleme:
Çözüm
Hayır vermiyor.
Batarya takılı değilken niye kullanıyorum onu anlayamadım.
Ben soruna çözüm arıyorum. Ayrıca batarya olmadığında da açılmamazlık yapabiliyor demiştim.
Bilindik bir arızaysa tamir ettireceğim çünkü.

Sadece bataryasız kullandığınızı gösteren bir yazı görmedim o yüzden sadece bataryasız denettirmek istedim. Bazı bozuk bataryalar sistem de güç dengesizliği oluşturabiliyor bundan kaynaklı bataryayı çıkartmanızı istedim. Bunun dışında bataryasız belli bir süre çalıştıktan sonra cihazın tepkisini, belli bir süre çalıştıktan sonra kapatıp açınca bir sorun olup olmadığını, çalıştırıp kapattıktan sonra uzun süre açmayınca ne tepki verdiğini görmek istedim. Soruna çözüm bulmaktan önce sorunun ne olduğunu bulmaya çalışıyoruz. Sorunun anakartın üstündeki güç ile alakalı parçalarda da olma ihtimali var. Sonuç olarak forum da bir makineyi yatırıp detaylıca inceleme şansımız yok, yazarak ancak bu kadar.
Batarya hiç takılı değilken kullanın. Bunun dışında bilgisayar ilk açılışta bir uyarı veriyor mu?

Hayır vermiyor.
Ben soruna çözüm arıyorum. Ayrıca batarya olmadığında da açılmamazlık yapabiliyor demiştim.

Hayır vermiyor.

Sadece bataryasız kullandığınızı gösteren bir yazı görmedim o yüzden sadece bataryasız denettirmek istedim. Bazı bozuk bataryalar sistem de güç dengesizliği oluşturabiliyor bundan kaynaklı bataryayı çıkartmanızı istedim. Bunun dışında bataryasız belli bir süre çalıştıktan sonra cihazın tepkisini, belli bir süre çalıştıktan sonra kapatıp açınca bir sorun olup olmadığını, çalıştırıp kapattıktan sonra uzun süre açmayınca ne tepki verdiğini görmek istedim. Soruna çözüm bulmaktan önce sorunun ne olduğunu bulmaya çalışıyoruz. Sorunun anakartın üstündeki güç ile alakalı parçalarda da olma ihtimali var. Sonuç olarak forum da bir makineyi yatırıp detaylıca inceleme şansımız yok, yazarak ancak bu kadar.

Çözüm

Yok zaten bir şey demiyorum yazıdan kızmış gibi algılanmasın.
Bataryasız denediniz mi diye sorduğunuzda yukarıda cevaplamıştım sadece.
Bataryasız açılıyor bazen ama bazen de tepki vermiyor.

Teşekkürler bilgilendirme için.

Yok zaten bir şey demiyorum yazıdan kızmış gibi algılanmasın.
Bataryasız denediniz mi diye sorduğunuzda yukarıda cevaplamıştım sadece.
Bataryasız açılıyor bazen ama bazen de tepki vermiyor.

Teşekkürler bilgilendirme için.
Estağfurullah hocam. Ben sert çıktıysam kusura bakmayın. Güvenilir bir tamircide anakarta bir baktırın derim.

Geri
Yukarı