Lenovo Erazer X310 Kasaya Strix RTX 2060 Modeli Sığar mı?

Ace Vegas

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bende Lenovo Erazer X310 modeli bilgisayar kasası var. Malum PC'nin ekran kartı eski model olduğu için yeni ekran kartı almak istiyorum. Düşüncem Asus Rog Strix 2060 modeli. Sormak istediğim ekran kartı baya kaslı bir kart acaba bu kasaya sığar mı? Ekstra başka bir şey yapmam gerekir mi, gerekli bilgileri söyler misiniz? Kasanın özellikleri:
  • Anakart Lenovo 90AU000QTX
  • Intel(R) Core(TM) i7-4790 CPU @ 3.60GHz
  • RAM DDR3 12GB
  • Windows 10 işletim sistemi
  • Mevcut ekran kartı GTX 750 2GB
  • Monitör Adı LG 27EA73 (HDMI) 27"
  • Kasa ölçüsü 11.4 "x 21.5" x 20.5 "457.7mm (D) * 383.6 (H) * 177mm (W)

Arkadaşlar merhaba. Bende Lenovo Erazer X310 modeli bilgisayar kasası var. Malum PC'nin ekran kartı eski model olduğu için yeni ekran kartı almak istiyorum. Düşüncem Asus Rog Strix 2060 modeli. Sormak istediğim ekran kartı baya kaslı bir kart acaba bu kasaya sığar mı? Ekstra başka bir şey yapmam gerekir mi, gerekli bilgileri söyler misiniz? Kasanın özellikleri:
  • Anakart Lenovo 90AU000QTX
  • Intel(R) Core(TM) i7-4790 CPU @ 3.60GHz
  • RAM DDR3 12GB
  • Windows 10 işletim sistemi
  • Mevcut ekran kartı GTX 750 2GB
  • Monitör Adı LG 27EA73 (HDMI) 27"
  • Kasa ölçüsü 11.4 "x 21.5" x 20.5 "457.7mm (D) * 383.6 (H) * 177mm (W)
Kasada eski olmasına rağmen baya kaslı mesele kasa ölçüsü değil psu kaç watt ve sertifikası varmı ?

Aynen @FIREBREAKER hocam, katılıyorum. Şimdi kasa boyutları belli zaten hocam, kasalar ATX mini ATX falan oluyor ya, şimdi sizdeki kasa mini boyutlarda olanlardan değil bu sebeple her türlü sığar, problem olmaz sığması konusunda ama asıl mesele arkadaşın da dediği gibi PSUda. Ama şunu belirtmekte de fayda var ki, bahsettiğiniz işlemci 2060 için çok yetersiz kalabilir 😔
Saygılarımla...

Asus RTX 2060 ROG Strix'in uzunluğu 30cm'ymiş. Bir ölçüm yapın sığar mı diye ayrıca en az 500Watt'lık bir güç kaynağı ve güç kaynağında 1 adet 6 pin ve 1 adet 8 pin girişi olması lazım.

1.jpg

Herkese teşekkür ederim arkadaşlar.. Sistem güncellemekten ziyada yeni sistem kurmak daha mantıklı geldi. Elimdeki pc ve monitorü uygun fiyata satıp yeni sistem kurmak şart oldu. İlginiz için çok saolun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı