Lenovo Flex 14 Mavericks ALC283 Ses Desteği

-f komutu ile başlatın ses sorunu çözülmesi lazım

Yine aynı hatayı veriyor. -x komutu bile başlatamıyor. Kurulum yaptığım USB stick ile -x komutu ile başlatıp hdaenabler.kext ve voodoohda.kext ile silince sistem yeniden başlayabiliyor.
Yani sorunun çözümü galiba kext + DSDT ile sadece.

Son düzenleyen: Moderatör:
İçindeki AppleHDADisabler ile birlikte şunu kullanın:
VoodooHDA 2.8.4 - OSx86.net Hackintosh

@blackandyellow hocam öncelikle ilginiz için teşekkür ediyorum. Hocam belirttiğiniz adresteki dosyayı kurunca yine kernel panic alıyorum. " Download ALC283 Patched AppleHDA - Hackintosh " adresinde bir dosya paylaşılmış. Ekteki resimde DSDT patch ile ilgili bir bölüm var. Ne yapacağımızı bir açıklarsanız memnun olurum.
Saygılar....

Dosya Ekleri

• alc283.JPG
    alc283.JPG
    89,1 KB · Görüntüleme: 414
@orsimsek
Dostum; osx86.net sitesinde DSDT Editor & Patches şeklinde bir arama yap orada benim yayınladığım programı göreceksiniz. O programı açıp üstteki menülerinden Extract Table tıkladıktan sonra, gene üstteki menülerden Compile tıklıyorsunuz; çıkan hataları Fix... butonuna tıklayıp gideriyorsunuz. Eğer WAK vb hata verirse üstteki menülerden Apply Patch diyerek indirdiğiniz Patches klasöründen WAK vb. hata neyse onu seçip Apply dedikten sonra, tekrar Apply Patch diyerek Patch klasöründen HDEF yazanneyse onu seçip Apply diyorsunuz. Son olarak düzenleme ne ile başlıyorsa örneğin: HDEF diye arama yapıyorsunuz (CTRL+F veya START+F sanırım). Arama yaptıktan sonra oradaki satırları ile sürücü için verilen satırlarını değiştirip; üst menülerden Compile yapıyorsunuz. Hata çıkmazsa son olarak gene üst menülerden Save As AML olana tıklayıp DSDT.aml olarak kaydedin. Kaydettiğiniz DSDT'yi Extra klasörünüzün içine yapıştırın ve sistemi yeniden başlatın. (Size verilen sürücünün kurulu olduğundan ve kurduktan sonra kext utility çalıştırdığınızdan emin olun.)

Not: Kusura bakmayın uzun süredir DSDT derlemediğim için üst menülerden hangisinde ne vardı karıştırıyorum . Menülerde gezince görürsünüz zaten. Pek bir menü içeriği yok.

Hocam sizin tarif ettiğiniz şekilde yapıyorum fakat Compile yapıp Fix Errors yaptığım zaman hataları düzeltmiyor ve resimdeki gibi ekran çıkıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2014-06-21 12.26.42.png
    Ekran Resmi 2014-06-21 12.26.42.png
    80,1 KB · Görüntüleme: 271
Eğer WAK vb. hata verirse üstteki menülerden Apply Patch diyerek indirdiğiniz Patches klasöründen WAK vb. hata neyse onu uygulayacaksınız. Sizde özellikle ekran kartı kısmında baya bir hata çıkmış.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı