Lenovo G24-20 MPRT açınca parlaklık gidiyor

GHOST.BDD

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RYZEN 5 3600 / MSI CORE FROZR L / 16GB 3000MHZ RAM /GIGABYTE EAGLE RTX 4060 8GB / DARK GUARDIAN KASA / WD BLUE SN570 500GB M.2 SSD+ WD BLUE 500GB SATA SS / MSI MAG A600DN 600W 80+ PSU
Aslında bütün sorunum yukarıdaki gibi. MPRT + over Drive açınca ekranın parlaklığı gidiyor. Çözülebilir mi?

MPRT ayari ucuz monitorlerde Crosstalk, overshoot, inverse ghosting, maksimum parlaklikta azalma ve flickering gibi problemlere yol acabiliyor. Bunun bir cozumu yok. MPRT ozelligini aktif etmeden kullanabilirsin, olmazsa olmaz bir ozellik degil ve dedigim gibi ucuz monitorlerde iyi calismiyor zaten, hatta pahali monitorlerde bile sayili modelde iyi calisan bir ozelliktir.

Çoğu monitörde özellikle OverDrive açınca parlaklık kısılıyor çözümü yok diye biliyorum.

Örnek vermek gerekirse bende BenQ Zowie XL2411K var DyAc+ açtığımda 350CD olan parlaklık 250CD'ye kadar düşüyor. Eğer bulanıklık sprunları yaşamıyorsan açmana gerek yok.

MPRT ayari ucuz monitorlerde crosstalk, overshoot, inverse ghosting, maksimum parlaklikta azalma ve flickering gibi problemlere yol acabiliyor. Bunun bir çözümü yok. MPRT ozelligini aktif etmeden kullanabilirsin, olmazsa olmaz bir ozellik degil ve dedigim gibi ucuz monitorlerde iyi calismiyor zaten, hatta pahali monitorlerde bile sayili modelde iyi calisan bir ozelliktir.

MPRT özelliği 0'dan 20'ye kadar açılırken parlaklığı kendimize MPRT üzerinden ayarlasak. Örnek veriyorum 11 de parlaklık gayet uygun bana ve fark edilir derecede Motion blur azalıyor. Görüntü kaybına sebebiyet verir mi?

MPRT özelliği 0'dan 20'ye kadar açılırken parlaklığı kendimize MPRT üzerinden ayarlasak. Örnek veriyorum 11 de parlaklık gayet uygun bana ve fark edilir derecede Motion blur azalıyor. Görüntü kaybına sebebiyet verir mi?
MPRT ayarı çoğu monitörde parlaklık sekmesini kilitler ve kendi içinde belirlenmiş olan parlaklık kademesinde çalışacak şekilde kendisini ayarlar.

MPRT ayarı çoğu monitörde parlaklık sekmesini kilitler ve kendi içinde belirlenmiş olan parlaklık kademesinde çalışacak şekilde kendisini ayarlar.

Aslında bütün sorunum yukarıdaki gibi. MPRT + over Drive açınca ekranın parlaklığı gidiyor. Çözülebilir mi?

Evet parlaklığı kilitliyor bana uygun olacak şekilde MPRT'yi yükselttim. 11'deki parlaklık bana uygun mesela. Hem de Motion blur bayağı azaldı.

Evet parlaklığı kilitliyor bana uygun olacak şekilde MPRT'yi yükselttim. 11'deki parlaklık bana uygun mesela. Hem de Motion blur bayağı azaldı.
Crosstalk testi yapar mısın?

Crosstalk testi yapar mısın?

WhatsApp üzerinden aldım fotoğrafı çok net gözükmüyor fakat bu şekilde.

WhatsApp Image 2024-04-01 at 19.35.48_6949a8bb.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı