Lenovo G50-45 BIOS Güncelleme Sonrası Fan ve Pili Çalışmıyor

Yunus-B

Centipat
Ben bilgisayarımın BIOS güncellemek için sitesinden uygulamayı indirdim direkt çalıştırdım bilgisayar yeniden başladı ve ekrana BIOS yükleme ekranı geldi. USB gerekli olduğunu bilmiyordum USB takmadım bilgisayarı kapattım ve açtım açtıktan sonra bilgisayarın klavyesi, fanı ve pili çalışmıyordu bu sorun nedendir acaba bilen var mı?

Sistem
  • Lenovo G50-45
  • AMD A8 6410
  • AMD R5 Graphics ve M330

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir USB aygıtı bağlamanız gerekmez. Lenovo System Update Tool aracını bilgisayarınıza indirip driver update seçeneğiyle ilerleyecektiniz. Geri kalan hepsini kendisi halledecek. Siz nasıl bir işlem yaptınız? Bios update esnasında sistemi kapatmadınız umarım. Şu durumda aşağıdaki uygulamayı indirip güncelleme yapmanızı, bios update yapmıyorsa bios dosyasını sitesinden tekrar indirip bios yazdırmanızı tavsiye ediyorum.

Herhangi bir USB aygıtı bağlamanız gerekmez. Lenovo System Update Tool aracını bilgisayarınıza indirip driver update seçeneğiyle ilerleyecektiniz. Geri kalan hepsini kendisi halledecek. Siz nasıl bir işlem yaptınız? Bios update esnasında sistemi kapatmadınız umarım. Şu durumda aşağıdaki uygulamayı indirip güncelleme yapmanızı, bios update yapmıyorsa bios dosyasını sitesinden tekrar indirip bios yazdırmanızı tavsiye ediyorum.

Ben bios update i açtım bilgisayar kapandı açıldı sonra fanın çalışmadığını farkettim aklıma bir sürü şey geldi bios bilgisayar kapandıktan sonra devam etti ve usb gerekli olduğunu söyledi bende kapattım ve fan klavye pil çalışmıyordu pilin çalışmamasını şarj aletini pili çıkarıp denedikten sonra anladım sizce yanmış olabilirlermi ona göre yeni alıcağım

Bios u zaten bu suteden indirdim direk çalıştırdım bilgisayar bozuldu

Normalde USB gereksinimi yok. Tabii BIOS Update etmenin birden fazla yöntemi var size zor olanlardan birini seçtiyseniz bilemiyorum. Söylediğim gibi Lenovo Update Tool aracı cihazınızın marka ve modelini tespit edip güncel sürücü ve BIOS yazılımını otomatik yükler. Yükleme esnasında kullanıcı taraflı olmadığı sürece hata çıkma olasılığı çok düşük muhtemelen BIOS yazılımı tamamlanmadan bilgisayarı kapatmışsınız. Yeniden BIOS yazdırmak sorunu çözebilir şu an denenebilecek ilk şey bu ama bunu Lenovo servisle yapın bence. Servisi arayın, durumu anlatın ve sizi yönlendirsinler.

Normalde USB gereksinimi yok. Tabii BIOS Update etmenin birden fazla yöntemi var size zor olanlardan birini seçtiyseniz bilemiyorum. Söylediğim gibi Lenovo Update Tool aracı cihazınızın marka ve modelini tespit edip güncel sürücü ve BIOS yazılımını otomatik yükler. Yükleme esnasında kullanıcı taraflı olmadığı sürece hata çıkma olasılığı çok düşük muhtemelen BIOS yazılımı tamamlanmadan bilgisayarı kapatmışsınız. Yeniden BIOS yazdırmak sorunu çözebilir şu an denenebilecek ilk şey bu ama bunu Lenovo servisle yapın bence. Servisi arayın, durumu anlatın ve sizi yönlendirsinler.
Bilgisayarı caddede olan bir bilgisayarcıya verdim 150 tl yr yaparım dedi uygunmu sizce

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı