Lenovo G50-45 laptop için işletim sistemi önerisi

qestron

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Lenovo G50-45, AMD A8-6410 işlemcili, AMD Radeon R5 M330 2 GB grafik birimli, (sonradan eklediğim 4 GB ile) 8 GB RAM'i bulunan ve (sonradan taktığım) SSD'ye sahip olan 5 yaşında bir laptop bilgisayarım var. Eskidi, artık işimi görmekte zorlanıyor fakat maalesef yenilemek için imkanım yok, öğrenciyim. Bu bilgisayarı oyun oynamak için kullanıyorum çoğunlukla. Bu 5 yılda Windows 10, 7 ve 8.1 kullandım. Ve şu an güncel olarak Windows 10 kullanıyorum fakat memnun değilim. Son zamanlarda oyunlarda sıkıntı yaşatmaya başladı. Benim bilgisayarımdan kötü bir bilgisayar LoL'de 90 FPS'in altına inmezken ben maksimum 25-30 FPS alıyorum. Bu durum sadece LoL'de geçerli sanırım optimizasyonla alakalı. Diğer oyunlarda da FPS düşüşü drop falan yaşıyorum bu da demektir ki format atmam lazım. Windows dışında bir işletim sistemi de düşünmüyorum Linux vs. kafamda Windows 7 var ama desteği çekildi, UEFI desteği yok eski kalıyor ama yine de istiyorum. Windows 8 ve 8.1 sıkıntılı işletim sistemleri zaten hiç bulaşmayacağım tekrardan. Windows 10 ise dediğim gibi sanırım bilgisayarıma ağır geliyor. Hangi işletim sistemini kullanmalıyım size danışmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

1.PNG

2.PNG

3.PNG

Yeni konular

Geri
Yukarı