Lenovo G50-80 ekran kartı değişir mi?

Paramedic112

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bi konuda yardımınıza ihtiyacım var. LENOVO G50-80 15,6 inç Intel Core i3-4005U 1.7 GHz 4 GB 500 GB Windows 8.1 Notebook diye bir laptop modeli 1300TL'den Teknosa'dan aldım. Yaklaşık 1.5 yıl oluyor daha hiç donma kasma olmadı kullanırken fakat hiç bir oynu açmıyor. Bilgisayarlardan o kadar çokta anlamıyorum maalesef. Alırken tek isteğim Metin 2 oynayabilmekti sordum kaldırır mı oyunu dedim. Tabii kide dediler fakat oyunu açmıyor. Bilgisayarda hiç bir sorunum yok her şey düzgün çalışıyor ama oyun oynayamamak artık canımı sıkmaya başladı. Üniversite öğrencisi olduğum için yeni bir laptopta alamıyorum. Ben de çareyi ekran kartını değiştirmekte buldum. Sizden istediğim bilen arkadaslar varsa ekran kartımın değişip değişemediğini öğrenmek. Değişebiliyorsa hangi modeli almam gerekiyor? Bütçem 300-400'lerde bir şey var. Bu arada ekran kartım 2GB paylaşımsız fakat görüntü bağdaştırıcı AMD Radeon R5 M330 diye giriş seviyesinde vasat bir şeymiş. Şimdi Metin2 oynayabilmem için ne yapmam gerek yardımlarınızı bekliyorum.

Bilgisayarın arkasında 1 adet daha RAM girişi var. Eğer 4GB RAM ekletirsem oyun kaldırır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende Lenovo G50-70 var. İşlemcim i7 4510u, ekran kartı R5 M230. Maalesef ekran kartı değişimi sadece bazı gamebooklarda oluyormuş. Ekran kartı bu bizim laptoplarda lehimli olduğu için değişim mümkün değilmiş. Metin2'nin gölge ayarlarını ve şehirde rahat gezebilmek için pazar ismi gibi ayarlarını kapatmanızı öneririm. Oyunu mümkün oldukça tam ekranda oynayın. 4 GB ram metin2 için yeterli fazlası pek bir değişiklik yaratmayacaktır.

Bende Lenovo G50-70 var. İşlemcim i7 4510u, ekran kartı R5 M230. Maalesef ekran kartı değişimi sadece bazı gamebooklarda oluyormuş. Ekran kartı bu bizim laptoplarda lehimli olduğu için değişim mümkün değilmiş. Metin2'nin gölge ayarlarını ve şehirde rahat gezebilmek için pazar ismi gibi ayarlarını kapatmanızı öneririm. Oyunu mümkün oldukça tam ekranda oynayın. 4 GB ram metin2 için yeterli fazlası pek bir değişiklik yaratmayacaktır.
Şuan metin2 yi açamıyorum hardisk yerine sdd taktırsam oyunu açma ihtimalini artırır mı bu?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı