Lenovo G500 Ekran Kartı Değişir Mi?

Murat Koç

Kilopat
Makaleler
69
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Profil Kapağı
1523789582
Merhaba.
Lenovo G500 sahibiyim.
AMD Redeon 8570m ekran kartı var bu ekran kartının kötü olduğu söyleniyor ben bu kartını değiştirebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Değişmez çünkü notebookların genelinde ekran kartları anakart üzerindedir bu nedenle değiştiremezsiniz. Eskiden notebooklarda ekran kartı değişebiliyordu (bazı modellerde) bunlarında ekran kartını türkiyede bulmak mümkün olmuyordu.

Youtube'da Recep abi değiştiriyor da, bende de Acer Aspire 5750g laptop var, onun ekran kartı Nvidia Geforce 540m bundan az da olsa iyi.

Peki işlemci değiştirebilir miyim? İ3 bendeki diğer Acer'de olan i5.

Bu linkte video card ile ilgili detay buldum ama işlemci ile ilgili pek bir sonuç çıkmadı. Daha önce incelediğim bir kaç lenovo notebook ve diğer i serisi işlemci kullanan notebookların çoğunda işlemciler anakar üzerine gömülü olarak geliyor. Firmalar işlemci yuvası kullanmıyor. Tam emin olamamakla birlikte bence değişmez.

Değiştirmek ekran kartının paylaşımsız (harici )yada paylaşımlı dahili olmasıyla alakalı. Harici ise degiştirirsin, Ebay'de 100-150 dolar arası bulunmakta.

97D9C8A08C9A42198068BCFD8903A4A8.jpg

İşlemcide aynı şekilde degiştirilebilir.

i%C5%9Flemci_ve_grafik1279798172.jpg

Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayalım arkadaşımız notebooktan bahsediyor. Sizin söylediğiniz kelimeleri o da biliyor, zaten sorduğu soruya dikkat ederseniz "değiştirilebilir mi?" diye soruyor.

Hocam sakin. Ben forum oldugu için genel amaçlı yazdım arkadaşım. Cihazına bakar bahsettiğim unsurlar sağlanıyorsa değiştirir, sağlamıyorsa değiştirmez.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı