Lenovo G500 genel donma sorunu?

firat36

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar modelini başlıkta belirttiğim cihazımda sürekli takılmalar yaşıyorum. Önce win 8 kullanıyodum win 7 pek uyumlu çalışmadı benim bilgisayarda. Bi süre sonra donmalar başladı ben de uzun zaman sonra win 8.1 yükledim. Ama aradan çok zaman geçmeden daha ciddi takılmalarla maruz kaldım ve hala da kalıyorum. İlk açılışta sorun yok ama bi süre oyun açıp oynadıktan sonra kasmalar başlıyo ve bu tüm sistemi etkiliyo tarayıcı da bile bişey yapamıyorum gerekli gördüğüm resimleri attım lütfen bilgilerinizi esirgemeyin ben bilgisayar bölümü öğrencisi olmama rağmen bi çözüm üretemedim. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• anakart.PNG
    anakart.PNG
    28,2 KB · Görüntüleme: 448
  • bellek.PNG
    bellek.PNG
    26,7 KB · Görüntüleme: 426
  • cpu sıcaklığı.PNG
    cpu sıcaklığı.PNG
    28 KB · Görüntüleme: 595
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    31,3 KB · Görüntüleme: 547
  • ekran kartları.PNG
    ekran kartları.PNG
    15,7 KB · Görüntüleme: 720
yok hocam orjinal değil.

diskin %100 olması anormal bi durum mu?

Dosya Ekleri

• performans.PNG
    performans.PNG
    17,4 KB · Görüntüleme: 433
  • DİSK.PNG
    DİSK.PNG
    20,7 KB · Görüntüleme: 591
sorun hddnin %100 olmasındanmış. Diski en çok kullanan uygulamaları en üste aldım ve windows installer gibisinde bi uygulamanın çalıştğını gördüm görevi sonlandır dedikten sonra pc kendine geldi. Bilgisayarımdan soğumuştum nerdeyse neyse yardımlarınız için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı