Lenovo G500 Ekran Kartı Güncellerken Donma Sorunu

Daha fazla  
Öncelikle arkadaşlar, yapılan yardımlar için simdiden teşekkür ediyorum. Benim PC Lenovo G500 AMD, Windows 10 64 bit kurulu. AMD ekran kartını güncelleyince PC donuyor kapatıyorum, güvenli modda acınca açılıyor. AMD drıverı kaldırınca PC açılıyor, tekrar kurunca gene aynısı oluyor. PC özellikleri:
Core i3 3110M 2.40 GHz işlemci
AMD HD 8570M ekran kartı
4 GB RAM

DDU yönergeleri işe yaramaz ise temiz kurulum yapıp GPU sürücüsü olarak 16 sürümünü yükleyin. Tekrar aynı sıkıntıları yaşarsınız harici ekran kartınız arızalı demektir. Reballing işlemi sonuç vermez ise grafik işlemci değişecek.

AMD ekran kartını güncelleyince PC donuyor kapatıyorum
Donması gayet doğal bekleyin diyor, beklemeyip niye bilgisayarı kapatıyorsun? Donma dediğin 5 dk ve üzeri olur sisteme göre değişmekle beraber. 5 dk altında donma sayılmaz.

Arkadaslar PC su an calısıyor da ekran kartı sürümü su anda yüklü 17.7.1 dıyor. Auto Detect ıle baktıgımda ise önerilen sürücü 17.4.4 diyor, guncelleyince PC reset atıyor.

Sorunu cözdüm, ekran kartının termal macunu degıstırdım, guzelce temizleyip yenisini surdum. Kenarlarını sildim su an calısıyor, sımdı de Auto Detect le kurdugum surucuyu kurdu. Su an 17.4.4, sımdı ise de güncelleme var diyor. 17.7.1 . güncelleme yaptıgımda 17.7.1 de geçişli grafik ayarları yok. 17.4.4'de var hangisinde kalayım? 17.4.4'de kalmayı dusunuyorum çünkü diğerinde, yani 17.7.1'de geçişli grafik ayarları yok.

Son olarak guncelleyım mı onu soyleyın konu kılıtlensin.

Sorun gene oldu ya PC parcalayacağım çıldırmak uzereyim.

Arkadaslar windows 10 yaptım sorunum cozuldu. Çözüm ise söle: Windows on kendı ekran kartını guncellıyor, sonra sız ekran kartınız en son sürümünü kuruyorsunuz ve duzelıyor. Yardımcı olanlara tesekkurler konu kilit.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı