Lenovo G500 laptopta Windows 11'e geçilmeli mi?

Ben sana şöyle açıklayayım bende de MateBook D14 var ben Windows 11'i 1.5 ay kadar kullandım ancak Windows 10'un daha iyi performans verdiğinin kanaatine vardım. Windows 11'e şu an geçilmeyeceği bariz belli.

Kullanım amacına bağlı. Bende yeni geçtim Windows 11'e. Gündelik kullanım için gayet güzel estetik bir işletim sistemi olduğunu düşünüyorum. Oyun deneyimine bir şey diyemem tabii pek oyun oynayan birisi değilim. Ama geçen ETS 2 de sorunsuz oynadım istediğim performansı aldım.

Kullanım amacına bağlı. Bende yeni geçtim Windows 11'e. Gündelik kullanım için gayet güzel estetik bir işletim sistemi olduğunu düşünüyorum. Oyun deneyimine bir şey diyemem tabii pek oyun oynayan birisi değilim. Ama geçen ETS 2 de sorunsuz oynadım istediğim performansı aldım.
Açıkçası bende ETS 2 oynuyorum onda gözle görülür performans düşü aldım. Her bilgisayar için aynı şeyi vermiyor Windows 11. Bence geçmek isteyenler dual-boot yöntemi ile 2. bir işletim sistemi kurarak deneyip öyle geçmeli.

Eski bilgisayar O, yasal yollardan 11'e geçemezsiniz.
İ serisi 8. nesil ve Ryzen serisi 2. nesil öncesi geçemiyor 11'e.

Yasal yollardan elbette geçebilir sadece TPM 2.0 desteği olsun yeterli. Yükseltme yapamaz sıfırdan kurulum ile geçer o da ayrı mesele tabii.

Açıkçası bende ETS 2 oynuyorum onda gözle görülür performans düşü aldım. Her bilgisayar için aynı şeyi vermiyor Windows 11. bence geçmek isteyenler Dual-boot yöntemi ile 2. bir işletim sistemi kurarak deneyip öyle geçmeli.

Vbs diye bir özellik var o açık olabilir onu kapattığımızda sistemde gözle görülür performans artışı oluyor bir bakmanı öneririm :)

Evimizde Xeon E5420, i5 4460S ve R5 3600'lü masaüstü, Celeron J1800'lü AiO ve gündelik işlerim için kullandığım Celeron N2940 işlemcili laptop var ve hepsinde Windows 11'e geçiş yaptım. Bunları farklı sistemlerde denemiş olduğumu belirtmek için yazıyorum. Görsel olarak bence çok daha güzel ve genel olarak daha akıcı bir performansa sahip. Ben oyunlarda bir performans sorunu ile karşılaşmadım fakat yaşayanlar olduğunu da Sosyal'de görmekteyiz. Ancak halen ufak tefek stabil olmayan durumlar var, örneğin bir ara ses düzey karıştırıcısına erişemedim, birkaç defa Chrome kararsız çalıştı. Burada stabil olmayan durumlar biraz da sistemindeki donanımların yazılım desteği ile alakalı. Şahsi fikrim gündelik hayatını aşırı olumsuz etkileyebilecek.
Ek olarak Valorant oynuyorsan eski sistemlerde TPM engeline takılıyorsun.

Temiz kurulumla da olmuyor diye biliyorum ya. Sanki ISO'dan bir şeyi devre dışı bırakmak gerekiyordu onun için.

Yok hayır daha geçenlerde ben yaptım temiz kurulum işlemci de desteklemiyordu hatta.

Yeni konular

Geri
Yukarı