Lenovo G500 Windows 10 Kurulum Donma Sorunu

Xathrid

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, arkadaşım lenovo g500 windows 8 işletim sistemli bir bilgisayara sahip.3 4 gündür bilgisayarı yükleme ekranında donup kalıyor.System Recovery denediğimde ise bilgisayar fotoğraftaki hatayı veriyor. İnternetten araştırıp bilgisayarın açılması için en mantıklı yöntemin format atmak olduğunu düşündüm. Windows 10 kurulum sihirbazını indirdim ISO dosyası yükleyi değil de flaş belleğe kurulum yap seçeneğini işaretledim ve Windows 10 flaş belleğe yüklendi.Daha sonra bilgisayarın bios ayarlarına girdiğimde usb gibi bir seçeneğin olmadığını gördüm.Usb belleğe yaptığım işlem doğru mu yoksa ISO dosyasını belleğe yazdırmam mı gerekiyor?
Bu ekranda donup kalıyor:
Gp4rqYD1.jpg
System Recovery dediğimde bu sorunu veriyor:
eR28LEUp.jpg
Bios sayfası:
LWe4QKA2.jpg
USB seçeneği yok:
kM9ilg7z.jpg

Merhaba. Öncelikle boot mode UEFİ diye bir seçenek olması lazım. EFİ'de olabilir. Onu seçmelisiniz. Ondan sonra aşağıda çıkarsa bilgisayarı kapat. Recovery tuşuyla boot manüye gir ve oradan format at.

Ayrıca: Bende Lenovo G500 kullanıyorum. Sanırım siz de ilk aldığınızda windows 8.1 single language kuruluydu. Öncelikle windows 8.1 single language x64 indirip rufus ile USB'ye yazdırın. Sonrası dediğim gibi. Windows 10'a yükselt update üzerinden. Ancak şu sıkıntı var.Windows 10'da ses driverinde sıkıntı var. Ses sistemlerinde, kulaklıklarda bass hiçbir şekilde vermiyor. Ancak kendisinden güzel ses çıkıyor.

Son düzenleme:
Merhaba. Öncelikle boot mode UEFİ diye bir seçenek olması lazım. EFİ'de olabilir. Onu seçmelisiniz. Ondan sonra aşağıda çıkarsa bilgisayarı kapat. Recovery tuşuyla boot manüye gir ve oradan format at.

Ayrıca: Bende Lenovo G500 kullanıyorum. Sanırım siz de ilk aldığınızda windows 8.1 single language kuruluydu. Öncelikle windows 8.1 single language x64 indirip rufus ile USB'ye yazdırın. Sonrası dediğim gibi. Windows 10'a yükselt update üzerinden. Ancak şu sıkıntı var.Windows 10'da ses driverinde sıkıntı var. Ses sistemlerinde, kulaklıklarda bass hiçbir şekilde vermiyor. Ancak kendisinden güzel ses çıkıyor.
Cevabın için teşekkür ediyorum.Bilgisayar bir arkadaşımındı. Sorunu çözdüm fakat recovery edilmediği için rufus ile windows 10 isoyu USB yazdırdım ve formatladım. Tek sorun sistem çökmüştü ve formatla bütün dosyalar (System Recovery dosyaları dahil) silindi ve Windows 10'u şuan lisanssız kullanıyor.Bilgisayarın fanı sürekli tam performans çalışıyor ve bilgisayarın garantisi de devam ediyor.Bilgisayarı formatlamama rağmen garantiye yollamasını, iç bakım ve recovery dosyalarını yüklemelerini istemesini söyledim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı