Lenovo G5070'e SSD takılırsa FPS artışı olur mu?

Genel sistem performansı, tepkime süreleri artar cihazın uygulama ve sistem hizmetleride çalışma hızları da artar ssd disk ile. Modlanmış gamer oyuncu işletim sistemleri kullanırsanız eğer, hız ve FPS artışlarını artırabilirsiniz kullanıp kullanmamak size kalmış tabii ki. Bazen donanımdan çok, yapılandırılmış özel tanımlı ayarlara sahip, işletim sistemleride oyun performansına büyük etki edecektir. Windows 8.1 bana göre çok daha stabil hızlı ve atak bir işletim sistemi. Donanım kaynaklarınız kurmaya izin veriyorsa eğer BIOS anakart izinleri vb, bu sistemi kurarak oyun deneyimleriniz daha da iyi olacağı kanaatindeyim. Çevreme kurarım hep çok memnun kalınıldığı tarafıma belirtilmiştir çoğu kez. :)

Genel sistem performansı, tepkime süreleri artar cihazın uygulama ve sistem hizmetleride çalışma hızları da artar SSD disk ile. Modlanmış gamer oyuncu işletim sistemleri kullanırsanız eğer, hız ve FPS artışlarını artırabilirsiniz kullanıp kullanmamak size kalmış tabii ki. Bazen donanımdan çok, yapılandırılmış özel tanımlı ayarlara sahip, işletim sistemleride oyun performansına büyük etki edecektir. Windows 8.1 bana göre çok daha stabil hızlı ve atak bir işletim sistemi. Donanım kaynaklarınız kurmaya izin veriyorsa eğer BIOS anakart izinleri vb, bu sistemi kurarak oyun deneyimleriniz daha da iyi olacağı kanaatindeyim. Çevreme kurarım hep çok memnun kalınıldığı tarafıma belirtilmiştir çoğu kez. :)

Windows 8.10 Pro kullanıyorum.

Windows 8.10 Pro kullanıyorum.

Windows Pro serilerini kullanmak, ekstra bir hız ve performans sağlamaz, aksine daha fazla yüklü gelen servis hizmetleriyle çalışacağından dolayı. Özellikle, düşük donanımlı cihazlarda performansa etki edecek hizmetlerin bulunması donanımlardan beklenen, performansın alınmamasında büyük rol oynayacaktır. Önerim Home, Single Language, embedded, evolation beraberinde metro application uygulamalarının bulunmadığı, sistemleri kurmak daha akıcı ve rahat kullanım deneyimi sunacaktır size. Modlanmış işletim sistemleri, Lite tabii edilen düşük boyutlu, gereksiz hizmetlerin kaldırılmış olan işletim sistemleri son yıllarda özellikle, bu kapsamda oyun ve donanımlardan beklenen performansları vermekteler güvenilir kaynaklardan indirilip kullanılacak sistemler veya kendiniz dahi bir yapılandırma yaparak iso imajlarınıda oluşturabilirsinizde ayrıca. Bazı şeylerden sistemler üzerinde, feragat etmek bu bekletilerde olan kullanıcıları performans bakımından mutlu edecektir. Windows 8.1 embedded industry Pro serisi bu bakımdan mantıklı bir sistem. Windows 10 dalında ise, LTSB ve LTSC sürümleri metro uygulamalarının bulunmaması ve arka plan hizmet yoğunluklarının az olması hasebiyle daha çok tercih edilmekteler genel olarak. Uyumluluk ve desteklerininde devam ettiğini düşünürsek eğer, bu sistemleri kurup kullanmak. Windows 8 veya 10 işletim sistemlerinin Pro sürümlerine göre en mantıklı seçim olacaktır diye düşünüyorum. Burada seçim yapmak kullanıcının kendi taktiri ayrı konu. Ben sabit deneyimlerimle bunları yazıyorum. Elimde sayısız işletim sistemleri var birçoğunuda uzun yıllardır, test denemeler yaparak kullanır veya kurarım. Tercih bu noktada sizin elbette. Saygılarımla. :)

Bu laptopa sahibim, geçen yıllarda RAM'ımı 8 GB ya yükseltmiştim. Malum şu anki bilgisayar fiyatlarından dolayı da düşük bir sisteme çok para vemek istemiyorum. Bu laptopa SSD taksam FPS artışı yaşar mıyım?

Edit: CD-ROM'a SSD takılabiliyormuş diye duydum öyle yapacağım.

SSD de taksan HDD taksan artmaz.

Geri
Yukarı