Lenovo G510 donuyor

brndr

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar herkese. 1-2 haftadır bilgisayarım ile ciddi sorunlar yaşıyorum bir çözüm bulamadım, kafayı yemek üzereyim. En başından beri ayrıntılı olarak anlatacağım, umarım burada bir çözüm bulabilirim.
2-3 ay önce falan bilgisayarımda kamerasındaki arızası dışında bir sorun yoktu, bunun için bilgisayarcıya götürdüm kamera sorunu için. Bize 'iyilik' olacağını düşünerek Windows 8 de yükledi (kamera sorunu çözülmedi). Ben de Windows 8 kullanmayacağım için 10 yükledim sonrasında AMD ekran kartımın driverını yükledim ama tam yükleme bilgisayar dondu kapatmak zorunda kaldım. 2-3 kez aynı şeyi yaptım, hepsinde dondu. Açılırken kurtarma ekranı geliyordu, ben de kurtarma noktasına dönderiyordum. Olmayacağını anlayınca vazgeçtim, öyle kullanmaya başladım fakat bilgisayarın performansında ciddi bir düşüş olduğu belliydi ama kullanma esnasında ufak kasmalar ve "ekran parlaklığını" ayarlayamama (bir de televizyona HDMI ile bağladım görüntü gelmedi) dışında bir sorun yoktu. Bir gün bilgisayarı kullanırken dondu donma o donma. Kapatıp açıyordum ya siyah ekranda donma ya mavi ekran geliyor (machine check exception) kurtarma ekranı gelene kadar 3-4 kere aç kapat yapıyordum. Kurtarma noktasına dönme ile açılınca ya 5 dk içinde PC gene donuyordu ya da kapatırsam açılırken gene aynı sorun oluyordu. Windows dosyalarında sorun olabilir diye flasha tekrar Windows yükleyip tekrar PC'ye tekrar yükledim. Bugün HDD testi de yaptım, hepsi yeşil çıktı. Birkaç resmi de ekliyorum, belirtmem gereken başka şeyler de olursa lütfen sorun. Umarım bu sorunu çözebiliriz. (Lenovo G510 i3)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı