Lenovo G510 Düşük FPS Sorunu

kutiwow

Hectopat
Arkadaşlar Lenovo G510 i5 kullanıyorum oynadığım iki oyun var CS:GO ve GTA 5. CS:GO'da en düşük ayarlarda 30-120 FPS alıyorum fakat 100 FPS civarında oynarken akıcı bir şekilde oynayamıyorum böyle kasıyor gibi lag giriyor gibi bunlar olduğunda alt tab yapıp girince düzeliyor fakat 5 dakika sonra tekrardan gene başlıyor. GTA 5'de düşük FPS alıyorum sorun bilgisayardan mı anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
pc özellik.jpg
pc özellik2.jpg
gta.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana göre normal değerler bu donanıma göre. Ayrıca oyunları AMD ile çalıştırdığınızdan emin misiniz?
Evet amd ile çalışıyor. Cs go da fps normal fakat o fps lerde akıcı bir şekilde oynamıyor fps i 60 a sabitlersem gayet akıcı bir şekilde oynuyor fakat 10 15 dakika oynadığım da fps 30 lara iniyor gta içinde geçerli bu

Bende aynı laptop kullanıcısıyım ve aynı sorunu yaşadım. Başlarda oyun iyi fakat bir süre sonra aynı senin ki gibi FPS düşüşü oluyordu. Bende afterburner ile takip ettim ve gördüm ki Thermal Throttling ile karşılaşıyorum. Yani yüksek ısıya bağlı bilgisayar kendine zarar vermemek için işlemci ve ekran kartı hızlarını düşüyordu. Temizledikten sonra sorun çözüldü.

391255

391256

Son düzenleme:
Bende aynı laptop kullanıcısıyım ve aynı sorunu yaşadım. Başlarda oyun iyi fakat bir süre sonra aynı senin ki gibi FPS düşüşü oluyordu. Bende afterburner ile takip ettim ve gördüm ki Thermal Throttling ile karşılaşıyorum. Yani yüksek ısıya bağlı bilgisayar kendine zarar vermemek için işlemci ve ekran kartı hızlarını düşüyordu. Temizledikten sonra sorun çözüldü.
Bilgisayarı mı temizlediniz fanları falan doğrumu anladım?

Bilgisayarı mı temizlediniz fanları falan doğrumu anladım?
Kesinlikle. Tamamen soğutucuyu söktüm. Güzelce temizledim ve daha sonrasında Overclock dahi yaptım. Şimdi düzenli olarak her 2-3 ayda bir temizlerim. Önemli bir konu da garantisi devam ediyorsa servise götür. Yoksa kendin söküp gayet kolay bir şekilde temizleyebilirsin.

Kesinlikle. Tamamen soğutucuyu söktüm. Güzelce temizledim ve daha sonrasında Overclock dahi yaptım. Şimdi düzenli olarak her 2-3 ayda bir temizlerim. Önemli bir konu da garantisi devam ediyorsa servise götür. Yoksa kendin söküp gayet kolay bir şekilde temizleyebilirsin.
Garantisi yok bitti ozaman iş bana düştü hiç temizlemedim daha önce bi araştırayım umarım yaparım

Garantisi yok bitti ozaman iş bana düştü hiç temizlemedim daha önce bi araştırayım umarım yaparım
Çok basit ilk önce bataryanın altındaki 2 adet vidayi söktükten sonra kapağı aşağıya doğru kaydırıp çıkartıyorsun. Daha sonra
Yuvarlak ile şaretlemiş olduğun vidaları sök daha sonra ok işarati ile göstermiş olduğum güç bağlantısını yavaşça çıkart. Fan'ı tutup çıkartabilirsin.
Capture%2B_2019-05-04-16-56-15.jpeg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı